Tiskové zprávy | Edenred

Tiskové zprávy | Edenred

Czech Republic

Rychlá reakce na růst stravného: na jídlo ještě letos zaměstnancům přidá pětina firem

Více než pětina tuzemských firem ještě do konce letošního roku zvýší svým zaměstnancům příspěvky na stravování.

Číst více9. 9. 2022

Edenred restaurant index: Prudký nárůst cen jídel pokračuje, do 150 korun se z velkých měst naobědvají pouze lidé v Olomouci

Naobědvat se a utratit při tom v restauraci do 150 korun? Ještě na začátku letošního roku to bylo možné ve více než polovině krajských měst v České republice.

Číst více8. 9. 2022

TRC Index: Útraty za obědy dramaticky klesají, Češi narážejí na strop finančních možností

Češi začali prudce šetřit na obědech. Mnozí lidé narážejí na svůj finanční strop, což dokladují i červnová data z plateb stravenkovými kartami. Za jeden oběd v restauraci podle Ticket Restaurant Card Indexu lidé v průměru zaplatili v červnu 160,20 koruny.

Číst více21. 7. 2022

TRC Index: Češi přestali utrácet za jídlo. Hospodám navíc chybí více než třetina poledních hostů

Současná krize spojená s vysokou inflací a razantním zdražováním má na majitele restaurací mnohem tvrdší dopady než ta předchozí, způsobená koronavirovou pandemií. Vyplývá to z průzkumů, které si zadala společnost Edenred u agentury STEM/MARK.

Číst více17. 6. 2022

Rychlý průzkum Edenred: plošné zvyšování platů plánuje čtvrtina firem. Zálohy na platy nově zavede jen minimum podniků

Současná krize spojená s vysokou inflací a razantním zdražováním má na majitele restaurací mnohem tvrdší dopady než ta předchozí, způsobená koronavirovou pandemií. Vyplývá to z průzkumů, které si zadala společnost Edenred u agentury STEM/MARK.

Číst více10. 6. 2022

Průzkum STEM/MARK pro Edenred: Situace hospod je výrazně horší než v době covidu

Současná krize spojená s vysokou inflací a razantním zdražováním má na majitele restaurací mnohem tvrdší dopady než ta předchozí, způsobená koronavirovou pandemií. Vyplývá to z průzkumů, které si zadala společnost Edenred u agentury STEM/MARK.

Číst více2. 6. 2022

Zdravé jídlo? Češi si ho připravují doma. Do restaurací je na něj nenalákáte, ukázal evropský průzkum. Problémem je drahota

Knedlík se zelím a vepřové, svíčková omáčka, guláš. Když jdou Češi do restaurace na oběd, volí tučnější jídla mnohem častěji než lidé v dalších evropských zemích. Potvrzují to čerstvá data z velkého srovnávacího průzkumu o stravovacích návycích FOOD, který iniciovala Evropská unie a který se koncem loňského roku uskutečnil celkem v jedenácti evropských zemích.

Číst více23. 5. 2022

Recruitment Academy Awards už zná vítěze všech 6 kategorií

Společnost Edenred, která byla generálním partnerem 7. ročníku prestižní soutěže v HR marketingu Recruitment Academy Awards, věnovala vítězům tří prestižních kategorií firemní benefitní cafeterii Benefity Café, každou v ceně 80 tisíc korun. Ceny zástupci Edenredu předali vítězům na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil 21. dubna v divadelním sále v prostoru Jatka78.

Číst více28. 4. 2022

TRC Index: Během pěti let + 50 korun za oběd. Ceny letí raketově vzhůru.

Bezmála padesát korun si nyní připlatí Češi za obědy v porovnání s tím, kolik utráceli před pěti lety. Zatímco v březnu 2017 byla průměrná útrata za jídlo v restauraci 108 korun, nyní to bylo ve třetím měsíci roku 156,10 koruny.

Číst více7. 4. 2022

Edenred generálním partnerem soutěže Recruitment Academy Awards

Společnost Edenred se stala generálním partnerem soutěže Recruitment Academy Awards, hodnotí HR marketingové projekty firem na pracovním trhu.

Číst více25. 2. 2022

TRC Index: Za obědy o 11 korun více než před rokem. Moravané v restauraci platí o 9 korun méně než lidé v Čechách

Za jediný rok vzrostly platby Čechů za obědy v restauracích o více než 11 korun. Zatímco loni v prosinci jsme v průměru ve všední den utratili 141,30 korun, letos to bylo již 152,40 korun. Vůbec nejvíce platí za jídla v restauracích Pražané – na konci roku to bylo 171,70 korun.

Číst více13. 1. 2022

Edenred nabízí cashback při nákupech v Kauflandu, i nadále podobně podporuje i restaurace

Více než čtvrt milionu majitelů stravenkových karet od Edenredu může začít využívat výhodné nákupy potravin ve 135 tuzemských prodejnách Kauflandu. Za každý druhý nákup v minimální hodnotě 500 korun získají cashback ve výši 100 korun.

Číst více22. 12. 2021

Hodnota optimální stravenky vzroste na 150 korun, nejvíce za posledních 10 let

Hodnota optimální stravenky vzroste v příštím roce z letošních 137 na 150 korun. Vyplývá to z čerstvé vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí. Nárůst o 13 korun představuje největší meziroční skok za posledních 10 let.

Číst více22. 12. 2021

TRC Index: Za jídlo nyní platíme v hospodách poprvé přes 150 korun.

Restaurace jsou na konci roku 40 procent pod předcovidovými tržbami, každé čtvrté jídlo objednáváme přes rozvážku.

Číst více16. 12. 2021

Průzkum Edenred: konec podnikání zvažuje přes třetinu restaurací, pevně rozhodnuta zavřít je již každá desátá

Z české gastronomické mapy může zmizet více než třetina restaurací a hospod. Pevně rozhodnuta ukončit podnikání je nyní téměř desetina provozovatelů, dalších skoro třináct procent se k ukončení podnikání přiklání a necelých patnáct procent kvůli nejasnému výhledu oboru tento krok zvažuje.

Číst více23. 11. 2021

Covidová krize naučila Čechy číst: knih za benefity kupujeme 2x více než před ní

Češi nyní utratí za knihy, které kupují prostřednictvím zaměstnaneckých benefitů, více než dvojnásobek peněz ve srovnání se začátkem koronavirové krize. Popularita knih roste setrvale od první čtvrtiny loňského roku, a to jak v době lockdownů, tak i při uvolnění opatření. Vyplývá to z útrat lidí prostřednictvím volnočasových benefitních karet vydávaných společností Edenred, která je největším tuzemským poskytovatelem digitálních benefitů.

Číst více10. 11. 2021

Na oběd minulý týden šlo do restaurací skoro o pětinu méně lidí

První týden, ve kterém restaurace podle platných vládních nařízení začaly kontrolovat, zda jsou jejich návštěvníci očkovaní, mají platný test nebo prodělali koronavirus, se projevil na výraznějším poklesu jejich tržeb v době obědů.

Číst více9. 11. 2021

Edenred nově nabízí cashback při nákupech v Bille, doplňuje tak podporu restaurací

Za každý 2. nákup v minimální hodnotě 500 korun v prodejnách Billa získají majitelé stravenkových karet Edenred cashback ve výši 100 korun. Akce platí až do 31. prosince letošního roku a je součástí oslav 30 let řetězce Billa na českém trhu.

Číst více6. 10. 2021

Jmenování nového generálního ředitele Edenredu Česká republika

Peter Hradiský byl jmenován generálním ředitelem Edenred Česká republika a Edenred Slovakia s účinností od 16. srpna 2021.

Číst více30. 9. 2021

Restaurace drží nad vodou rozvážka jídel, na obědy lidé stále příliš nechodí

Zajít si v polední pauze na pracovní oběd? Češi na to ani po dlouhých lockdownech příliš neslyší. Najíst se do restaurace jich chodí mnohem méně než před začátkem koronakrize.

Číst více15. 9. 2021

Za obědy platíme rekordní částky, do restaurací ale chodíme mnohem méně než dříve

Za obědy v restauracích platí Češi výrazně více, než na kolik byli zvyklí před koronavirovou krizí. V červnu se průměrná útrata vyšplhala na rekordních 137 korun.

Číst více12. 7. 2021

Gastronomie se stále nenastartovala, je hluboko za loňskými čísly

Naobědvat se v Česku za méně než sto korun, to koncem loňského roku dokázali již jen lidé ve třech velkých městech – v Ostravě (98,70 Kč), Olomouci (98,20 Kč) a Jihlavě (98,30 Kč). Naopak v Praze průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu loni v prosinci atakovala hranici 120 korun. Ještě na počátku loňského roku přitom do sto korun obědvali lidé ještě ve většině z třinácti krajských měst.

Číst více18. 6. 2021

Jídlo na zahrádce v chladném počasí netáhne, ukazují obědové transakce kartami Edenred

Nebývale chladné a deštivé počasí zatím odrazuje mnoho lidí od toho, aby se chodili najíst na znovuotevřené zahrádky. Obědové tržby restaurací tak v minulém týdnu byly stále hluboko pod stavem před koronavirovou pandemií.

Číst více27. 5. 2021

Se stravenkami a kartami Edenred lze nově platit v Lidlu. Edenred tam rozšíří svůj věrnostní program

V prodejnách obchodního řetězce Lidl budou moci od pondělí 10. května platit lidé nově stravenkovými kartami a stravenkami od společnosti Edenred. Obě společnosti svým partnerstvím vyšli vstříc zájmu uživatelů stravenek, kteří mají další významnou možnost, kde nakoupit potraviny.

Číst více6. 5. 2021

TRC Index: Za obědy nyní utrácíme jako v době před covidem, hospod, co nabízejí jídlo ubývá

Češi nyní za obědy utrácejí zhruba tolik, kolik za ně platili těsně před začátkem covidové krize. Zatímco při prvním lockdownu lidé zatáhli za brzdu a průměrná výše útrat klesla skoro o desetikorunu na 120 korun, aby se následně v létě vyšplhala až na rekordních téměř 137 Kč, nyní je aktuálně na 131 korunách a 70 haléřích.

Číst více29. 4. 2021

Karty Edenred přináší slevy při nákupu pohonných hmot

Stravenková a benefitní karta Edenred přináší slevy při nákupu pohonných hmot u všech čerpacích stanic Benzina ORLEN.

Číst více4. 3. 2021

Edenred spustil nejrozsáhlejší cashback platformu s akčními nabídkami v tisících restaurací

Inovovaná aplikace Edenred, kterou za první dva týdny má ve svém telefonu již přes 200 000 lidí, ukazuje, kam je nejvýhodnější si dojít pro teplý oběd a zároveň ušetřit

Číst více15. 2. 2021

Obědváme o hodinu později než před koronou, ukazují transakce kartou Ticket Restaurant

Koronavirová krize výrazně změnila běžný denní rytmus zaměstnanců.

Číst více21. 1. 2021

Prošlé stravenky Ticket Restaurant z roku 2020 lze uplatnit v obchodech řetězce Kaufland až do 31.1.2021

Prošlé stravenky Ticket Restaurant z roku 2020 lze uplatnit v obchodech řetězce Kaufland až do 31.1.2021

Číst více1. 1. 2021

Edenred chce dlouhodobě podporovat návštěvnost restaurací. Odmění v nich každou platbu za jídlo

Společnost Edenred zahajuje nový rozsáhlý cash-back program na podporu restaurací, které nyní procházejí velmi těžkou zkouškou. Cílem je postiženému sektoru přivést co nejvíce zákazníků. Nejen nyní k výdejním okénkům, ale i později do znovuotevřených restaurací.

Číst více2. 11. 2020

Edenred pomůže zvýšit restauracím v Česku prodeje

Společnost Edenred reaguje na výzvu Asociace malých a středních o podniků (AMSP) a jejich platformy Moje restaurace, aby snížila náklady restaurací a pomohla omezit dopady koronavirové krize v oblasti gastro sektoru. Navíc bude Edenred skrze cash-backový program aktivně podporovat svých více než 250.000 karetních uživatelů, aby restauracím zůstali i nadále věrni, ať už skrze výdejní okénka nebo jejich návštěvy po uvolnění vládních opatření.

Číst více22. 10. 2020

Útraty za obědy prudce rostou, v restauracích ale jíme méně často

Ztráty pohostinství kvůli koronaviru dosahují 25 miliard korun

Číst více15. 7. 2020

Nejrychlejší platba za oběd: stravenkovou kartou Ticket Restaurant přes QR kód

Společnost Edenred jako první z velkých stravenkových společností začala nabízet nejrychlejší metodu plateb za jídlo v restauracích. Její stravenková karta Ticket Restaurant Card i víceúčelová karta Edenred Card nově umožňují platby prostřednictvím QR kódů.

Číst více11. 6. 2020

Rychlá pomoc k rozjezdu restaurací od Edenredu: Až pět obědů zdarma pro každého v hospodách po celém Česku

Společnost Edenred přichází s rychlou podporou hospodám a restauracím, kterým chce po jejich znovuotevření přivést co největší počet zákazníků a pomoci jim tak s jejich rozjezdem po vynucené pauze. Tomu, kdo bude do restaurací po jejich otevření pravidelně chodit na jídlo, zaplatí Edenred ze svých peněz až pět obědů.

Číst více20. 5. 2020

Špatné časy restaurací: Tržby s koronavirem klesly o 83 procent. Čtyři z deseti se navíc bojí, že je skolí stravovací paušál.

Tuzemské restaurace trpí. Dva týdny od uzavření se jejich prodeje propadly podle platebních údajů společnosti Edenred o plných 83 procent. Mnohé bojují a vydávají jídla z okének nebo je posílají prostřednictvím rozvážkových služeb, ale čísla ukazují, že odvětví je v historicky nejhorší krizi. Teď se navíc velká část z nich bojí, že jim definitivně zlomí vaz odliv zákazníků kvůli chystanému stravenkovému paušálu.

Číst více2. 4. 2020

Cílená pomoc: Edenred zná fungující restaurace, daruje jim 3000 roušek a nasměruje k nim zákazníky. Vyhledávač ukáže, které nabízejí jídlo přes ulici.

Společnost Edenred podpoří restaurace, které ani v  nelehké situaci nepřerušily svojí činnost, nadále vaří obědy a nabízejí je formou prodeje z okna přímo na ulici. Z  bezmála 20 tisíc partnerských restaurací jich nyní eviduje v provozu zhruba 600. Každé z nich nyní pošle zdarma 5 roušek z certifikovaných materiálů pro personál. Zároveň Edenred urychleně spustí speciální webový vyhledavač, který do fungujících restaurací nasměruje zákazníky. Společnost Edenred podpoří restaurace, které ani v  nelehké sit

Číst více19. 3. 2020

Edenred se důrazně ohrazuje proti nařčení ministryně Schillerové z vysokých provizí

Společnost Edenred se důrazně ohrazuje proti tvrzení ministryně financí Aleny Schillerové, která včera na svém twitterovém účtu uvedla, že stravenkové firmy si účtují „nehorázné“ provize, často až 10 procent. Schillerová tak zopakovala nepravdivé údaje, které před tím publikovala Asociace českého tradičního obchodu. Společnost Edenred ve skutečnosti nemá jediného smluvního partnera přijímajícího stravenky, u kterého by se provize byť jen blížila desetiprocentní hranici.

Číst více30. 1. 2020

OBĚDY DO 120 KORUN? UŽ JEN VE TŘECH MORAVSKÝCH MĚSTECH

Útraty za obědy vzrostly za 4 roky o plnou čtvrtinu, Praha utíká zbytku země. Naobědvat se do 120 korun? V prosinci to z velkých tuzemských měst bylo možné již jen v Ostravě, Olomouci a Jihlavě.

Číst více7. 1. 2020

EDENRED POMŮŽE SBÍRKOU POUKÁZEK LIDEM V NOUZI

Společnost Edenred již druhým rokem pomůže lidem v nouzi. Až do konce února organizuje speciální sbírku poukázek – stravenek a volnočasových poukázek.

Číst více7. 1. 2020

ÚTRATY ZA OBĚDY ZA ROK VZROSTLY O 7 KORUN, PLATÍME UŽ PŘES 120 KORUN

Ticket Restaurant® Card Index: Praha a Brno již neutíkají zbytku republiky, dražší jídla jsou i v regionech.

Číst více24. 4. 2019

STRAVOVÁNÍ ČECHŮ SE ZÁSADNĚ ZMĚNILO. OBĚDVÁME ČASTĚJI, CHCEME LEHČÍ JÍDLA, ALE TAKÉ SPĚCHÁME

Stravování Čechů se za posledních deset let výrazně změnilo. Zejména obědváme mnohem častěji, než jsme byli v minulosti zvyklí.

Číst více29. 3. 2019

OBĚDY A BENEFITY LZE PLATIT NOVĚ IPHONEM

Edenred přináší držitelům karet Ticket Restaurant® a Edenred Benefits snadný, bezpečný a rychlý způsob placení s Apple Pay.

Číst více19. 2. 2019

OBĚDVÁME ZA 120 KORUN. SKORO O 20 KORUN DRÁŽ NEŽ PŘED TŘEMI ROKY.

Ticket Restaurant® Card Index: Útraty rychle rostou. Prim hrají Pražané. Za jediný rok platí o deset korun více.

Číst více7. 1. 2019

ZA OBĚDY PLATÍME O 5 KORUN VÍCE NEŽ NA ZAČÁTKU ROKU

Ticket Restaurant® Card Index: Útraty rychle rostou, Pražané za oběd dají už přes 130 korun

Číst více16. 10. 2018

MEZINÁRODNÍ ASOCIACE LETECKÝCH DOPRAVCŮ IATA POVĚŘILA EDENRED VÝVOJEM PLATEBNÍHO SYSTÉMU IATA EASYPAY VE VÍCE NEŽ 70 ZEMÍCH

Spolupráce s jednou z největších světových odvětvových asociací znamená pro Edenred významný milník ve vývoji nabídky korporátních platebních systémů.

Číst více20. 7. 2017

CENY OBĚDŮ ROSTOU TAM, KDE JE NEJLEVNĚJI. MENŠÍ MĚSTA SROVNÁVAJÍ KROK S PRAHOU A BRNEM.

Ticket Restaurant® Card Index: Nejrychleji nyní rostou útraty za obědy v městech, kde jsou ceny v restauracích nejnižší – v Ostravě, Olomouci, Jihlavě a Ústí.

Číst více20. 6. 2017

EDENRED PŘEDSTAVUJE NOVOU GLOBÁLNÍ IDENTITU

Celosvětová jednička v oblasti transakčních řešení pro firmy, zaměstnance a obchodníky bude ve 42 zemích nabízet všechna svá řešení pod značkou Edenred.

Číst více14. 6. 2017

ČEŠI V PRÁCI SEDÍ A NEHÝBOU SE. ZMĚNIT TO MÁ PROJEKT FIRMA V POHYBU

PRŮZKUM SPOLEČNOSTI EDENRED: POHYBOVÉ A SPORTOVNÍ AKTIVITY ZAMĚSTNANCŮ PODPORUJE NECELÁ TŘETINA FIREM V ZEMI

Číst více24. 5. 2017

S KARTOU TICKET RESTAURANT LZE NOVĚ PLATIT ONLINE I ZA DOVOZ JÍDLA

SPOLEČNOST EDENRED ZAHÁJILA JAKO JEDINÁ V OBORU SPOLUPRÁCI S NEJVĚTŠÍ TUZEMSKOU SLUŽBOU NA POLI ZPROSTŘEDKOVÁNÍ A DOVOZU JÍDLA DÁMEJÍDLO.

Číst více15. 5. 2017

TICKET RESTAURANT CARD INDEX: ZA OBĚD V RESTAURACI PLATÍME O PĚT KORUN VÍCE NEŽ LONI

V PRAZE LIDÉ UTRATÍ V PRŮMĚRU JIŽ 120 KORUN, DRUHÉ NEJDRAŽŠÍ JE BRNO. DO STOKORUNY SE NAOBĚDVAJÍ ZAMĚSTNANCI JIŽ POUZE V OSTRAVĚ, OLOMOUCI A JIHLAVĚ.

Číst více25. 4. 2017

EDENRED SE STÁVÁ SVĚTOVOU JEDNIČKOU V OBORU ŘÍZENÍ FIREMNÍCH NÁKLADŮ

Číst více23. 1. 2017

NAOBĚDVAT SE DO STO KORUN? JIŽ JEN VE TŘECH MĚSTECH V ČR, VYPLÝVÁ Z REÁLNÝCH ÚTRAT SE STRAVENKOVOU KARTOU TICKET RESTAURANT®

Naobědvat se v Česku za méně než sto korun, to koncem loňského roku dokázali již jen lidé ve třech velkých městech – v Ostravě (98,70 Kč), Olomouci (98,20 Kč) a Jihlavě (98,30 Kč). Naopak v Praze průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu loni v prosinci atakovala hranici 120 korun. Ještě na počátku loňského roku přitom do sto korun obědvali lidé ještě ve většině z třinácti krajských měst.

Číst více5. 1. 2017