FAQ | Edenred

FAQ | Edenred

Czech Republic

Filtrování dotazů

Podle typu kartyexpand_more
 • Všechny karty
 • Edenred Card
 • Ticket Restaurant Card
 • Edenred Benefits Card
 • Benzina Tankarta od Edenred
Podle typu peněženkyexpand_more
 • Všechny peněženky
 • Ticket Restaurant peněženka
 • Edenred Benefits peněženka

Mohu stravenkovou kartu používat ihned, jakmile ji obdržím?

Dříve, než se vydáte se svou novou stravenkovou kartou Ticket Restaurant platit, musíte si ji aktivovat a dobít. Kartu aktivujete ve svém online kartovém účtu . Pokud svůj účet stále nemáte, musíte se nejdříve zaregistrovat. Kartu poté aktivujte na stránce Moje karty. Finanční prostředky na kartu nabíjíte již zpátky ve svém portálu na stránce Dobití karty.

Jaká je platnost stravenkové karty Ticket Restaurant a finančních prostředků na kartě?

Karta Ticket Restaurant má platnost 3 nebo 5 let. Prostředky nabité od 1. 1. do 30. 9. platí vždy do konce téhož roku. Prostředky nabité od 1. 10. do 31. 12. platí do konce roku následujícího. Při transakcích kartou se automaticky čerpají nejstarší prostředky na účtu. Na kartu lze opakovaně dobíjet.

Kde mohu platit stravenkou nebo stravenkovou kartou Ticket Restaurant® či stravenkovou peněženku Ticket Restaurant® na Edenred Card?

Seznam partnerských provozoven, které přijímají stravenky Ticket Restaurant®, karty Ticket Restaurant® Card a stravenkovou peněženku Ticket Restaurant® na Edenred Card, naleznete:

 • ve Vyhledávači provozoven na webu edenred.cz/vyhledavac-provozoven
 • ve Vyhledávači provozoven ve vašem portálu. Vyberte z možností platby Ticket Restaurant Card a klikněte na tlačítko „Upravit výsledky“. Své hledání můžete přizpůsobit také zadáním adresy či klíčového slova.

Seznam partnerských provozoven přijímajících stravenkové karty najdete navíc

 • v mobilní aplikaci Edenred, kterou si můžete stáhnout zdarma pro systémy Android , iOS a Windows Phone . Vyhledávač provozoven s geolokací pak můžete mít neustále u sebe.

Co potřebuji k platbě mobilem?

Mobil s operačním systémem Android Lollipop 5.0 a vyšší s podporou funkce NFC, aktivovanou kartu Edenred, staženou aplikaci Google Pay a připojení k internetu pro vložení karty do telefonu. Pro platbu samotnou pak internetové připojení potřeba není.

Jsou mobilní platby bezpečné?

Možná vás to překvapí, ale je to bezpečnější než platba běžnou bezkontaktní kartou. Číslo vaší skutečné plastové karty není nikde uváděno. Pokud telefon ztratíte nebo je vám ukraden, můžete ho jednoduše na dálku zablokovat nebo z něj smazat data. To ale nemá vliv na funkci vaší plastové karty Edenred, která zůstává i nadále funkční a nemusíte tak žádat o kartu novou.

Kde všude zaplatím mobilem?

Všude tam, kde můžete zaplatit kartou Edenred – v mobilní aplikaci TicketCard by Edenred najdete jednoduchý vyhledávač míst přesně pro vaši kartu.

Nepřišel mi aktivační e-mail – co mám dělat?

Nezoufejte – e-maily odesíláme na adresu, kterou má Edenred spárovanou s vaší kartou. Pokud k tomuto e-mailu již přístup nemáte nebo nemáte ve svém karetním účtu e-mail vyplněn, můžete si kartu přidat pomocí našich operátorů na telefonu: 296 363 000.

Co když jsem mobil ztratil?

V takových nepříjemných chvílích je třeba co nejrychleji zablokovat mobilní platbu – můžete to udělat pomocí funkce FIND MY DEVICE, která vám umožní z telefonu na dálku smazat data nebo jej zablokovat. Pokud z telefonu takto nebo jinak mobilní kartu odstraníte, vaše plastová karta je stále funkční. Pokud si zablokujete svou plastovou kartu, vaše mobilní karta se blokuje společně s ní.

Jak vypadá samotné placení mobilem?

Umíte přiložit telefon na bankovní terminál? Pak umíte platit pomocí mobilní karty v Google Pay. Zařízení musí být aktivní (není černá obrazovka), jen čas od času vás telefon požádá o odemčení obrazovky. A to nejlepší – neplatíte nic navíc! Služba Google Pay je pro vás zcela zdarma.

A co PIN kód?

Ten nepotřebujete - při platbě nad 500 Kč slouží k potvrzení platby odemknutí telefonu.

Jak poznám, že platba proběhla?

Zelená „fajfka“ značí úspěšnou transakci. Kromě toho, pokud máte aplikaci TicketCard by Edenred, okamžitě dostanete do telefonu push notifikaci o tom, kdy a kde jste právě zaplatili. Kromě toho si v Google Pay můžete prohlédnout 10 posledních transakcí s vaší mobilní kartou.

Mám mobilní platbu od své banky – co s tím?

Pokud vaše banka využívá Google Pay, poznáte to tak, že po stažení aplikace Google Pay do vašeho zařízení zde svou bankovní kartu uvidíte. Google Pay pro platbu používá vždy tu kartu, která je první (nahoře). Pořadí změníte jednoduchým přetažením karty na požadovanou pozici. Pokud banka používá jinou technologii, musíte si v nastavení telefonu zvolit, která aplikace bude pro platbu určena.

Co je karta Edenred Benefits?

Karta Edenred Benefits je moderní elektronická forma volnočasových benefitů. Karta je vystavena na vaše jméno a je zabezpečena PIN kódem. Kartou zaplatíte za široké spektrum volnočasových aktivit prostřednictvím standardních platebních terminálů Mastercard ve vybraných provozovnách, které jsou součástí sítě partnerských provozoven. Tyto provozovny můžete vyhledat přes Vyhledávač provozoven. S kartou můžete zaplatit také online v některých partnerských e-shopech.

Kde zjistím PIN ke své kartě Edenred Benefits?

Kde mohu změnit PIN ke své kartě Edenred Benefits?

Změna PIN kódu je možná v bankomatech, a to v těch, které změnu PIN kódu pro bankovní karty umožňují. Za změnu je účtován poplatek. Více informací naleznete v podmínkách použití, které jste obdrželi spolu s kartou v dopise.

Jak si mám dobít kartu Edenred Benefits?

Finanční prostředky si můžete dobít pouze ve své cafeterii. Na hlavní straně klikněte na „Dobijte svou kartu“ u obrázku s kartou Edenred Benefits a dokončete objednávku.

Jaká je platnost karty Edenred Card a finančních prostředků na kartě?

Platnost karty je 5 let a je vyznačena na její přední straně. Platnost prostředků v peněžence Ticket Restaurant® je stejná jako u papírových stravenek, maximálně 15 měsíců. Prostředky nabité od 1. 1. do 30. 9. platí vždy do konce téhož roku. Prostředky nabité od 1. 10. do 31. 12. platí do konce roku následujícího. Prostředky v peněžence Edenred Benefits mají platnost 24 měsíců od nabití. Při transakcích kartou se automaticky čerpají nejstarší prostředky na účtu. Více o kartě Edenred Card najdete ZDE

Kde najdu přehled o zůstatku na kartě?

Základní informace o své kartě naleznete na stránce Přehled karet ve vaší cafeterii. Zde můžete kromě dostupného zůstatku na kartě zkontrolovat také stav své karty (aktivní, blokovaná apod.), platnost své karty, její číslo a držitele. Zůstatek je také možné zjistit v mobilní aplikaci Edenred. Aplikace je ke stažení zdarma na Google Play a Apple Store. Více o mobilní aplikaci Edenred najdete ZDE:

Kde mohu platit kartou Edenred Benefits nebo volnočasovou peněženku Edenred Benefits na Edenred Card?

Seznam partnerských provozoven, které přijímají Edenred Benefits Card, naleznete:

 • ve Vyhledávači provozoven na webu edenred.cz/vyhledavac-provozoven
 • ve Vyhledávači provozoven ve vašem portálu. Vyberte z možností platby Ticket Restaurant Card a klikněte na tlačítko „Upravit výsledky“. Své hledání můžete přizpůsobit také zadáním adresy či klíčového slova.
 • v mobilní aplikaci Edenred, kterou si můžete stáhnout zdarma pro systémy Android , iOS a Windows Phone . Vyhledávač provozoven s geolokací pak můžete mít neustále u sebe.

Mohu v e-shopech platit také svou kartou Edenred Benefits?

V některých partnerských e-shopech můžete zaplatit svou kartou Edenred Benefits. Mezi tyto e-shopy patří například lékárna.cz, drmax.cz nebo invia.cz. E-shopy uvedené v cafeterii ale nemusejí být zároveň partnery pro online platbu kartou EdenredBenefits. Věnujte proto pozornost seznamu partnerů pro online platby kartou na stránkách benefits.edenred.cz. Seznam najdete úplně dole.

Proč si nemohu přes cafeterii koupit některé dražší zájezdy a pobyty?

Na kategorie Cestování a Ubytování se vztahuje legislativní limit. To znamená, že nákup v těchto kategoriích, včetně platby příslušnými papírovými a elektronickými poukázkami i benefitní kartou, je ze zákona omezen, a to částkou 20 000 Kč na zaměstnance za jeden rok.

Lze stravenkovou kartou platit jen část nákupu?

Záleží na pokladním systému daného obchodu. Některé systémy dokážourozdělit nákup kartou na části, jiné ne. Řešením může být předem se zeptat pokladní, jestli nákup lze platit více způsoby najednou, nebo rozdělit nákup před překročením limitu na dvě části.

Lze stravenkovou kartou zaplatit v Kauflandu a v Lidlu?

V Kauflandu i Lidlu naší stravenkovou kartou bez problému zaplatíte. .

Jak si mám dobít kartu Edenred Benefits nebo Ticket Restaurant?

Obě karty jsou benefitem od vašeho zaměstnavatele, takže nabíjet je vám může pouze a jedině zaměstnavatel.

Jak zjistím PIN ke své kartě Ticket Restaurant?

PIN zjistíte pohodlně po přihlášení do svého účtu na www.edenred.cz. Bude vám stačit jen mít kartu u sebe. Zjištění PIN kódu funguje pohodlně i pomocí mobilního telefonu, protože naše stránky jsou plně responzivní. Podrobný návod najdete ZDE.

Lze zaplatit kartou Ticket Restaurant více než 500Kč?

Na kartě Ticket Restaurant® není nastaven žádný denní či transakční limit. Kartou můžete platit bez omezení do výše zůstatku na Vašem účtu. Při platbě nad 500 Kč budete při platbě vyzváni k zadání PIN.

Jak aktivovat kartu?

Aktivaci karty je nutné provést přes online účet, kam se přihlásíte klikem na „Přihlásit se“ na našich webových stránkách.

Jak mohu zjistit zůstatek na kartě Ticket Restaurant®?

Zůstatek je možné zjistit ve vašem online účtu nebo v mobilní aplikaci Edenred. Součástí aplikace je také Vyhledávač provozoven, akceptujících tyto karty. Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play a Apple Store.

Jaký zákon řeší legislativu stravenek?

Používání stravenek a karet Ticket Restaurant® se řídí zákoníkem práce a zákonem o daních z příjmů. Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v ustanovení § 236 stanoví zaměstnavateli povinnost umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování.

Jaká je platnost finančních prostředků na kartě Ticket Restaurant?

Platnost je stejná jako u papírových stravenek. Prostředky nabité od 1. 1. do 30. 9. platí vždy do konce téhož roku. Prostředky nabité od 1. 10. do 31. 12. platí do konce roku následujícího. Při transakcích kartou se automaticky čerpají nejstarší prostředky na účtu.

Jaká je platnost finančních prostředků na kartě Edenred Benefits?

Platnost prostředků na personalizované kartě je 2 roky od dobití.

Jaká je platnost karty Ticket Restaurant?

Karta platí 3 roky od vydání.Datum expirace najdete na přední straně karty – podobně, jako je tomu u karet bankovních. O výrobu vaší nové karty nás musí požádat váš zaměstnavatel. Na nové karty automaticky převedeme peněžní prostředky z expirované karty a zůstává vám také PIN.

Jaká je platnost karty Edenred Benefits?

Karta platí 3 roky od vydání.Datum expirace najdete na přední straně karty – podobně, jako je tomu u karet bankovních. O výrobu vaší nové karty nás musí požádat váš zaměstnavatel. Na nové karty automaticky převedeme peněžní prostředky z expirované karty a zůstává vám také PIN.

Co když karta Edenred Card, Ticket Restaurant nebo Edenred Benefits nefunguje a nejde s ní zaplatit?

Chyba při platbě může být způsobena na straně obchodníka například výměnou platebního terminálu nebo nesprávným používáním karty či jejím mechanickým poškozením. Doporučujeme si stáhnout aplikaci Edenred a zapnout si automatické notifikace. V případě zamítnuté platby vám automaticky přijde do vašeho telefonu zpráva s důvodem zamítnuté transakce. V případě problémů se obraťte na naše Zákaznické centrum.

Jakým způsobem změnit PIN kód ke kartě Edenred Card, Ticket Restaurant nebo EdenredBenefits?

Změna PIN kódu je možná v bankomatech. Za změnu je účtován poplatek. Více informací naleznete v podmínkách použití, které jste obdrželi spolu s kartou v dopise.

Co když ztratím Edenred Card, Ticket Restaurant kartu, nebo Edenred Benefits kartu nebo mi ji odcizí?

Při ztrátě karty je nejdříve nutno ji zablokovat, aby nedošlo k jejímu zneužití – to provedete po přihlášení do svého účtu na www.edenred.cz. Poté nahlásíte tuto skutečnost vašemu zaměstnavateli a ten vám objedná novou kartu. Na novou kartu vám automaticky převedeme všechny prostředky z karty staré a navíc vám necháme váš PIN. Karta vám bude dodána na adresu, kterou uvede váš zaměstnavatel při objednávce, a to přibližně do deseti dní.

Mohu si na kartu převést svoje peníze?

Prostředky na vaši kartu nabíjí pouze váš zaměstnavatel.

Mohu kartu Edenred Card/Edenred Benefits / Ticket Restaurant používat ihned, jakmile ji obdržím?

Dříve, než se vydáte se svou novou kartou platit, musíte si ji aktivovat. Kartu aktivujete ve svém online kartovém účtu. Pokud svůj účet stále nemáte, musíte se nejdříve zaregistrovat na www.edenred.cz. Kartu poté aktivujte na stránce Moje karty. Podrobný návod, jak aktivovat kartu Edenred Card najdete ZDE.

Kde zjistím PIN ke své kartě Edenred Benefits?

PIN si můžete poté zobrazit ve vašem online kartovém účtu na www.edenred.cz – jediné, co je k tomu třeba, je mít kartu u sebe.

Kde zjistím PIN ke své kartě Ticket Restaurant Card?

PIN si můžete poté zobrazit ve vašem online kartovém účtu na www.edenred.cz – jediné, co je k tomu třeba, je mít kartu u sebe.

Kde mohu platit kartou Edenred Benefits?

Seznam partnerských provozoven, které přijímají Edenred Benefits Card, naleznete ve Vyhledávači provozoven. Vyberte z možností platby Edenred Benefits Card a klikněte na tlačítko „Upravit výsledky“. Své hledání můžete přizpůsobit také zadáním adresy, klíčového slova (např. fitness, vzdělání) nebo výběrem kategorie.
Další možností je mobilní aplikace Edenred, kterou si můžete stáhnout zdarma pro systémy Android nebo iOS. Vyhledávač provozoven s geolokací pak můžete mít neustále u sebe.

Kam se stravenkovou kartou na oběd? Kde najdu seznam restaurací?

Kartu můžete využít k úhradě oběda v restauracích, jídelnách nebo dalších stravovacích zařízeních. Vyhledávač partnerských provozoven najdete na vyhledávači nebo v mobilní aplikaci Edenred. Všechna místa, kde zaplatíte papírovou stravenkou nebo platební stravenkovou kartou Ticket Restaurant®, jsou označena naší samolepkou.

Lze zvýšit denní limit u stravenkové peněženky (Ticket Restaurant) na Edenred Card?

Na stravenkové peněžence (Ticket Restaurant®) na Edenred Card není nastaven žádný denní či transakční limit. Kartou můžete platit bez omezení do výše zůstatku na Vašem účtu. Při platbě nad 500 Kč budete při platbě vyzváni k zadání PIN.

Co když kartu ztratím, kdy mi vystavíte novou? Jak dlouho trvá její vydání?

V případě ztráty karty dostanete kartu náhradní. Od data schválení a zaplacení trvá 10 dní, než je karta vyrobena a odeslána na vaši adresu.

Jsou prostředky na kartě nějak pojištěny, a pokud ne, lze sjednat pojištění?

Edenred ručí za peněžní prostředky, které byly na kartě od chvíle jejího zablokování. Tyto prostředky zůstávají na účtu, k němuž je pouze vystavena nová karta. Za peněžní prostředky a transakce, které byly na účtu provedeny do doby blokace karty, nenese společnost Edenred odpovědnost. Peněžní prostředky na kartě není možné pojistit.

Jak mám postupovat, pokud nemám na kartě dostatečný zůstatek pro provedení platby?

V případě, že na kartě není dostatečná částka k provedení platby, záleží na konkrétní provozovně, resp. účtujícím, jak situaci vyřeší, a to po dohodě se zákazníkem. V zásadě jsou dvě možnosti. Buď lze celou částku zaplatit hotově, nebo lze částku rozdělit na platbu kartou (přičemž kartou se zaplatí pouze ta část, na kterou je na účtu dostatečný zůstatek, a zbytek se doplatí hotově).

Jakým způsobem lze platit kartou spropitné?

Kartou lze platit spropitné stejně jako běžnou platební kartou. Záleží na konkrétním terminálu.

Mám zájem o kartu. Co mám udělat pro její získání?

Kartu si můžete objednat na jedné z našich poboček či online. Jakmile je připravena k vyzvednutí, pobočka vás kontaktuje a dohodne převzetí. Přineste si s sebou průkaz totožnosti a aktuální výpis z obchodního či živnostenského rejstříku. Kartu poté bude třeba aktivovat. K tomu budete potřebovat kartu a dopis, který jste od nás obdrželi v obálce s kartou.

Kde všude mohu platit kartou?

Kartami Edenred (Edenred Card, Ticket Restaurant Card a Edenred Benefits Card) je možné platit na standardních platebních terminálech v kamenných obchodech a běžných platebních bránách na internetu. Vždy však pouze u partnerů, kteří jsou v naší partnerské síti. Kde všude je možné uplatnit naše karty může každý uživatel zjistit ve vyhledávači provozoven.

Jaká je bezpečnost používání karty?

Karta splňuje nároky na naprostou bezpečnost transakcí. K platbě slouží běžné platební terminály Mastercard®. Při ztrátě kartu zablokujete. Vystavíme vám novou, a tak o své peníze nepřijdete

Mohu objednat kartu Edenred Benefits pouze pro část svých zaměstnanců?

Ano, je to možné. V rámci jedné firmy od nás můžete odebírat Ticket Restaurant® Card i papírové stravenky. Záleží jenom na vás.

Lze zvýšit denní limit na kartě Ticket Restaurant®?

Na kartě Ticket Restaurant® není nastaven žádný denní či transakční limit. Kartou můžete platit bez omezení do výše zůstatku na Vašem účtu. Při platbě nad 500 Kč budete při platbě vyzváni k zadání PIN.

Co je Apple Pay?

Apple Pay vám umožňuje používat iPhone, Apple Watch nebo iPad jako platební nástroj, s nímž zaplatíte za oběd či volnočasové aktivity, a to za stejných podmínek jako při použití Edenred Card, Ticket Restaurant Card či Edenred Benefits Card.

Jaká zařízení lze použít k zaplacení obědů či rekreačních benefitů pomocí Apple Pay?

Pro platby Edenred lze použít iPhone a Apple Watch. Služba Apple Pay je dostupná na následujících zařízeních: iPhone Xs a Xs Plus, Xr, iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus, iPhone 7 a 7 Plus, iPhone 6s a 6s Plus, iPhone 6 a 6 Plus, iPhone SE, iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 3 & iPad mini 4, Apple Watch, MacBook Pro s Touch ID.

Jak se Apple Pay používá a jak se s touto službou platí?

Apple Pay je k dispozici zdarma a bez poplatků všem uživatelům karet Edenred Card, Ticket Restaurant a Edenred Benefits. K použití potřebujete kompatibilní zařízení a je třeba si zaregistrovat kartu v aplikaci Wallet na vašem iPhonu, v nastavení vašeho iPadu či v aplikaci Watch v Apple Watch (viz výše uvedený seznam kompatibilních zařízení).

Které karty Edenred lze přidat a používat s Apple Pay?

K Apple Pay můžete přidat a používat karty Edenred Card, Edenred Benefits a Ticket Restaurant.

V Apple Pay již mám zaregistrovanou jinou platební kartu, můžu do systému přidat také svoji kartu Edenred Card, Edenred Benefits nebo Ticket Restaurant?

Ano, s Apple Pay lze používat vícero platebních karet. Jednu z karet si můžete nastavit jako výchozí. Před placením si také lze zvolit jinou kartu, pokud jich v Apple Pay máte zaregistrovaných více.

Kde lze Apple Pay používat?

Síť provozoven je stejná jako v případě karet Edenred Benefits a Ticket Restaurant. Apple Pay lze používat u všech obchodníků, jež jsou partnery Edenred a kteří mají k dispozici bezkontaktní terminál.

Mohu do Apple Pay přidat i jiné karty kromě karty Edenred?

Ano, v aplikaci Wallet můžete mít 8 různých karet u starších zařízení, u nových jako je iPhone X, Xs, Xr je možné přidat až 12 karet. Kromě toho lze každou kartu Edenred Card,Edenred Benefits či Ticket Restaurant přidat do čtyř různých zařízení, například tedy do dvou iPhonů a dvojích hodinek Apple Watch, pokud majitel karty používá tolik zařízení.

Jaké jsou limity pro Apple Pay a bezkontaktní platby?

Platební limity jsou stejné jako v případě Edenred Benefits Card a Ticket Restaurant Card . Na kartě Ticket Restaurant® a stravenkové peněžence Edenred Card není nastaven žádný denní či transakční limit. Kartou můžete platit bez omezení do výše zůstatku na Vašem účtu. Při platbě nad 500 Kč budete při platbě vyzváni k zadání PIN. Denní limit plateb u volnočasové peněžky Edenred Card je 40 000 Kč.

Jak přidám do Apple Pay kartu na svém iPhonu?

Otevřete aplikaci Wallet, klepněte na možnost „Přidat kartu“, poté na „Další“ a zadejte 16místné číslo své karty (PAN), svoje jméno, konec platnosti (měsíc a rok) karty a třímístný bezpečnostní kód na zadní straně karty (CVC). Přečtěte si Podmínky použití a potvrďte svůj souhlas. Po tomto kroku máte možnost obdržet ověřovací kód v e-mailu zaslaném na emailovou adresu, kterou jste zadali ke své kartě na webu edenred.cz, či zavolat na naši zákaznickou linku.

Jak si můžu zaregistrovat kartu Edenred Card, Edenred Benefits či Ticket Restaurant pro použití s Apple Pay v Apple Watch?

Jakmile je vaše karta zaregistrovaná v aplikaci Wallet na vašem iPhonu, odemkněte své hodinky Apple Watch, kde poté otevřete aplikaci Wallet a vyberte „Wallet a Apple Pay“.

Klepněte na tlačítko „Přidat“ vedle karty Edenred Card, Edenred Benefits nebo Ticket Restaurant. Zadejte třímístný bezpečnostní kód ze zadní strany karty a klepněte na „Další“. Přečtěte si Podmínky použití a potvrďte svůj souhlas.

Po tomto kroku máte možnost obdržet ověřovací kód v e-mailu zaslaném na adresu, kterou jste zadali ke své kartě v účtu MyEdenred na webu www.edenred.cz, či zavolat na naši zákaznickou linku.

Potřebuji k platbám přes Apple Pay PIN/bezpečnostní kód?

K provedení platby přes Apple Pay doporučujeme využít funkcí Touch ID či Face ID, jež zaručují vysokou úroveň zabezpečení. Pokud nefungují, můžete zadat PIN/bezpečnostní kód na svém iPhonu. Na terminálu u obchodníka není třeba nic zadávat.

Jsou pravidla pro používání stravovacích či volnočasových benefitů stejná u Apple Pay jako v případě Edenred Card, Ticket Restaurant Card či Edenred Benefits Card?

S Apple Pay je váš mobilní telefon dalším nástrojem, pomocí něhož můžete čerpat své stravovací a volnočasové benefity. Legislativa zůstává stejná bez ohledu na to, zda platíte pomocí karet Edenred Card, Ticket Restaurant a Edenred Benefits zaregistrovaných v Apple Pay, nebo plastovou kartou.

Jak získám přehled o svých transakcích s Apple Pay?

Transakce provedené přes Apple Pay naleznete v sekci transakcí aplikace Wallet, v mobilní aplikaci Edenred či na svém osobním účtu MyEdenred na www.edenred.cz – stejně jako v případě transakcí, které jste uskutečnili pomocí karty Edenred Benefits či Ticket Restaurant.

Ztratil jsem/byl mi odcizen můj iPhone

Navštivte www.icloud.com a využijte funkce „Najít iPhone“, která vám umožňuje smazat všechny karty zaregistrované v Apple Pay. Poté nebude možné váš iPhone, iPad, Apple Watch či MacBook Pro použít k platbě.

Kam se mám obrátit v případě potíží?

 • Zařízení: V případě problémů se zařízeními Apple, aplikací Wallet či iCloud kontaktujte společnost Apple.
 • Karta: V případě problémů souvisejících s registrací karty Edenred Card, Edenred Benefits či Ticket Restaurant nebo transakcemi přes Apple Pay kontaktujte naši zákaznickou linku od pondělí do pátku v době od 8:00 do 17:00, a to na čísle +420 296 363 000 ohledně Edenred Card, +420 840 111 317 ohledně Ticket Restaurant Card a +420 840 111 320 ohledně Edenred Benefits Card.

Jak aktivuji svoji novou kartu Edenred Card?

Kartu Edenred Card můžete aktivovat na webu www.edenred.cz. Založte si svůj účet a ve svém účtu vyberte položku "Aktivovat karta". K aktivaci karty budete potřebovat aktivační kód, který je součásní průvodního dopisu s kartou Edenred. Podrobný návod k aktivaci karty najdete ZDE.

Kde zjistím PIN pro Edenred Card?

Svůj PIN získáte ve svém kartovém účtu. Přihlaste se do účtu na webu www.edenred.cz a u své karty zvolte položku "Zobrazit PIN". Následujte pokyny pro zobrazení PINu. Podrobný návod nalzenete ZDE.

Jak zjistím kolik mám na kartě Edenred Card ještě prostředků?

Zůstatek na kartě Edenred zjistíte ve svém kartovém účtu na webu www.edenred.cz nebo na infolince Edenred Card na telefonu 296 363 000. Je možné ke zjištění zůstatku využít i aplikaci Edenred. Více o výhodách aplikace najdete ZDE.

Jaké peněženky obsahuje karta Edenred Card?

Karta Edenred Card umožňuje využívat 2 peněženky - stravenkovou peněženku Ticket Restaurant a volnočasovou peněženku Edenred Benefits. Peněženky se nabíjí samostatně a držitel karty může využívat peněženku, do které mu zaměstnavatel nahrál prostředky. Zjistěte více o výhodách karty Edenred ZDE.

Má stravenková peněženka denní limit 2 000 Kč?

Na stravenkové peněžence Ticket Restaurant® není nastaven žádný denní či transakční limit. Kartou můžete platit bez omezení do výše zůstatku na Vašem účtu. Při platbě nad 500 Kč budete při platbě vyzváni k zadání PIN.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz?

Neváhejte se obrátit na vašeho obchodního zástupce Edenred nebo nám napište prostřednictvím kontaktního formuláře.

Je pak při placení potřeba řešit, ze které peněženky se mají prostředky strhnout?

Ne, placení Edenred Card je maximálně komfortní. Nemusíte nikomu nic říkat, ani vybírat na platebním terminálu. Edenred Card při placení sama pozná, za co zaměstnanec platí a strhne peníze ze správné peněženky.

Co je potřeba udělat pro převedení zůstatků z původních karet Ticket Restaurant nebo Edenred Benefits na novou Edenred Card?

V průběhu aktivace přes online účet je možné jednoduše převést zůstatky z původních karet. V tu chvíli karty zablokujeme a do 5 pracovních dní převedeme zůstatky na novou Edenred Card.

Kde mohou zaměstnanci najít více informací o Edenred Card?

Po přihlášení do online účtu mají uživatelé Edenred Card k dispozici sadu užitečných manuálů, které jim pomohou začít využívat kartu (a služby s ní spojené). Tyto materiály najdou v sekci “Dokumenty ke stažení”.

Další informace najdete i na stránceedenred.cz/vse-o-edenred-card.

Jak získám BENZINA Tankartu od Edenred?

BENZINA Tankartu od Edenred si můžete objednat jednoduše online ve svém uživatelském účtu na portálu Edenred. Pro získání BENZINA Tankarty od Edenred musíte mít ve svém účtu již aktivní libovolnou kartu Edenred.

Jak a kdy obdržím objednanou kartu?

BENZINA Tankarta od Edenred vám přijde do 10 pracovních dnů od objednání poštou na vámi vyplněnou kontaktní adresu. Obdržíte dvě oddělené zásilky, každou v jiný den. Jedna bude obsahovat kartu a druhá obálku s PINem. O celém průběhu budete informováni prostřednictvím e-mailu.

Jak mohu kartu dobít?

Kredit můžete na Tankartu dobít hotově nebo bankovní kartou na jakékoliv čerpací stanici BENZINA nebo bankovním převodem pomocí platebních údajů, které získáte ve svém účtu na zákaznickém portálu Tankarty.

Proč se vám BENZINA Tankarta od Edenred vyplatí?

Šetří čas i peníze. Získáte slevu na všech čerpacích stanicích BENZINA v celé České republice, a tak nemusíte na cestách sjíždět ke vzdálenějším benzínkám, které mají výhodnější ceny.

Kolik BENZINA Tankarta od Edenred stojí?

Výroba a doručení karty stojí 45 Kč (90 Kč za dvě karty). Tato částka vám bude automaticky stržena při prvním dobití karty.

S výjimkou tohoto jednorázového poplatku za výrobu a doručení nejsou s kartou spojeny žádné další servisní poplatky.

Kolik karet si mohu objednat?

K jednomu účtu lze pořídit dvě BENZINA Tankarty od Edenred. Druhou kartu pro dalšího člena rodiny přidejte v 1. kroku objednávky, později už ji není možné doobjednat.

Jak kartou zaplatím?

BENZINA Tankarta je klasická platební karta s magnetickým proužkem. Pro autorizaci každé transakce je nutné ji načíst na platebním terminálu a zadat správný PIN.

Mohu BENZINA Tankartou od Edenred nakupovat i jiný sortiment než palivo?

Ano. Po registraci na zákaznickém portálu můžete nastavit i jiné zboží, které lze kartou platit (v sekci KARTY – Změna sortimentu). Stačí zaškrtnout kolonky nabízených služeb.

Má BENZINA Tankarta nějaký limit?

Ano, maximální limit pro platby kartou je 6 000 Kč za den, 12 000 Kč za týden a 20 000 Kč v souhrnu za celý měsíc. Limity můžete také upravit (snížit v rámci obecně platných limitů) přes zákaznický účet Tankarty.

Je BENZINA Tankarta od Edenred nějak chráněna?

Ano, každá platba BENZINA Tankartou od Edenred musí být autorizována zadáním správného PIN kódu. V případě ztráty nebo krádeže karty je možné ji zablokovat a požádat o vydání nové karty (zpoplatněno podle aktuálního ceníku), na kterou je možné převést zbývající zůstatek ze ztracené/kradené karty.

Kdy mohu kartu začít používat?

Ve chvíli, kdy vám přijde karta a PIN, přihlaste se do svého účtu na portálu Tankarty a zkontrolujte, zda je karta označena jako „aktivní“. Poté ji můžete dobít a začít využívat. Nezapomeňte, že poplatek za vydání karty je nutné uhradit do 14 dní od doručení karty – částka vám bude automaticky stržena při prvním dobití.

Jaká je platnost karty?

Karta je platná 3 roky od jejího vydání – do posledního dne měsíce, který je na ní uveden jako platnost karty. Před uplynutím této doby vám BENZINA automaticky zašle poštou novou kartu s obnovenou platností. Výměna karty je zdarma a nemění se její PIN kód.

Jak mohu Tankartu zablokovat v případě její ztráty nebo krádeže?

V případě ztráty nebo krádeže můžete kartu zablokovat přes zákaznický portál Tankarta nebo na tel. č. 800 102 800, mimo pracovní dobu na tel. č. 844 323 966.

Mohu využívat výhody Tankarty, i když nepoužívám karty Edenred?

Pakliže na Vašich kartách Edenred Card, Ticket Restaurant Card nebo Benefits Card nezaznamenáme po 3 měsíce žádnou transakci, nárok na zvýhodněnou tankovací kartu zaniká (Smlouva o vydání a užívání BENZINA Tankarty BENEFIT bude ukončena).

Co je zákaznický účet Tankarta?

Ke kartě získáte také přístup na zákaznický portál Tankarta, kde vám bude po dokončení objednávky automaticky vytvořen zákaznický účet. Přihlašovací údaje obdržíte na e-mailovou adresu zadanou při objednání. Při prvním přihlášení je nutné změnit přidělené jednorázové heslo. V případě, že se vám nedaří přihlásit, klikněte na odkaz "Zapomenuté heslo".

V zákaznickém účtu se můžete podívat na výpis transakcí, zablokovat a odblokovat kartu nebo upravit některé její funkce – např. nastavit vlastní limity v rámci obecně platných nebo nastavit možnost plateb za ostatní sortiment. Změny v nastavení se promítnou ihned po jejich zpracování.

Dále v účtu najdete aktuálně platné vyhlašované ceny všech paliv a obchodní podmínky.

Co je stojanová cena?

„Stojanová cena BENZINA“ je cena pohonných hmot, kterou uvidíte přímo na čerpací stanici BENZINA na cenovém totemu, resp. tankovacím stojanu a zaplatíte ji Tankartou v okamžiku odběru pohonných hmot.

Co je vyhlašovaná cena?

„Vyhlašovaná cena BENZINA“ je cena pohonných hmot, od které se odečítá sleva s Tankartou od Edenred. Je stanovena zpravidla v pondělí a platí zpravidla od následujícího úterý do pondělí následujícího týdne včetně. Mimořádně může BENZINA stanovit „Vyhlašovanou cenu“ v kterýkoliv den s tím, že je platná ode dne následujícího po jejím vyhlášení. Vyhlašovanou cenu najdete po přihlášení do svého účtu na zákaznickém portálu Tankarta.

Na které produkty se vztahuje sleva s Tankartou od Edenred?

Sleva platí na tyto produkty: Efecta 95 (Natural 95), Efecta Diesel (nafta), Verva 100 (prémiový benzín), Verva Diesel (prémiová nafta) a AdBlue.

„Vyhlašovaná cena BENZINA“ se stanovuje zvlášť pro každý typ paliva (kromě LPG a CNG) prodávaný na čerpacích stanicích v síti BENZINA.

Aktuální vyhlašované ceny paliv stejně jako výši slevy najdete ve vašem účtu na portálu Edenred.

Jaká je tedy konečná cena paliva?

Pro pohonné hmoty, jejichž cena se řídí „Vyhlašovanou cenou BENZINA“ a které jsou nakupovány v síti BENZINA, se konečná cena určí tak, že se od „Vyhlašované ceny BENZINA“ platné pro daný produkt v den nákupu odečte sleva platná pro vaši slevovou skupinu. Výše slevy je stejná pro všechny produkty a je určena jako fixní částka na jeden litr (Kč/l včetně DPH).

V případě, že by „Stojanová cena“ pohonných hmot byla nižší než „Vyhlašovaná cena“ po odečtení slevy, bude vám účtována stojanová cena (tzn. zaplatíte vždy tu cenu, která je v daný okamžik nižší). Konečná cena paliv, které se neřídí „Vyhlašovanou cenou“, odpovídá stojanové ceně konkrétní čerpací stanice v den, kdy byl nákup uskutečněn.

Jak a kdy dochází ke zúčtování slev?

V průběhu kalendářního měsíce (zúčtovací období) nakupujete pohonné hmoty za stojanové ceny. Po ukončení zúčtovacího období dojde ke zúčtování a rozdíl mezi „Stojanovou cenou BENZINA“ v okamžiku transakce a „Vyhlašovanou cenou BENZINA“ platnou v době transakce sníženou o slevu vám bude připsán formou kreditu na vaši Tankartu (na váš zákaznický účet).

Prohlédněte si ilustrační příklad výpočtu cashbacku zde.

Příklad:

Dne 1. 2. 2021 natankujete na čerpací stanici Benzina 20 litrů paliva Efecta Diesel. Stojanová cena, kterou uvidíte přímo na benzínce je 29,90 Kč/litr.

Tankartou zaplatíte 20*29,90 = 598 Kč

V tento den platila vyhlašovaná cena BENZINA 30,10 Kč/litr. Vaše sleva je 1,50 Kč/litr. Vaše zvýhodněná cena s Tankartou je tedy 30,10-1,50 = 28,60 Kč/litr. Při nákupu 20 litrů je to 20*28,60 = 572 Kč.

Protože jste 1. 2. 2021 na čerpací stanici zaplatili více, na začátku března vám přijde v rámci vyúčtování zpět na Tankartu rozdíl – cashback.

Výše cashbacku: 598-572 = 26 Kč

Existují nějaké limity při dobíjení karty?

Na čerpací stanici můžete dobít v hotovosti nebo kartou libovolnou částku od 500 Kč do 50 000 Kč za den. Méně než 500 Kč dobít nelze.

Dobití karty bankovním převodem není nijak omezeno. Platební údaje včetně variabilního symbolu najdete v zákaznickém účtu na portálu Tankarta, kde si můžete také snadno vygenerovat QR kód pro snadné zadání platby.

Kde najdu aktuálně platný „Ceník služeb“ a „Všeobecné obchodní podmínky“ pro BENZINA Tankartu od Edenred?

Aktuální verzi „Ceníku služeb“ i „Všeobecných obchodních podmínek” najdete po přihlášení do svého zákaznického účtu Tankarta.

Co dělat, když na kartě nemáte dostatečný kredit pro platbu za pohonné hmoty, které jste natankovali?

V případě, že je zůstatek na vaší Tankartě nižší než cena za natankované palivo, můžete si ji přímo na čerpací stanici dobít. Stačí říci obsluze, že nejdřív chcete kartu dobít, a poté s ní zaplatíte.

Mohu si svoji Tankartu přidat do mobilní aplikace BENZINA?

Ano. Ve vašem zákaznickém účtu na portálu Tankarta nejprve povolte sdílení karet – v pravém horním rohu klikněte na ozubené kolečko a vyberte záložku Sdílení karet. Zaškrtněte možnost „Povolit přidávání karet z mobilní aplikace“ a nastavení uložte. Poté si kartu přidejte do aplikace a následně přidání potvrďte opět ve vašem účtu schválením žádosti o přidání v sekci Karty – BENZINA aplikace – žádosti o přidání karty. Nyní můžete pomocí aplikace pohodlně a bezpečně platit přímo z vozu a sbírat věrnostní body – za každé utracené 3 Kč získáte 1 koníka.

Co když je stojanová cena nižší než zvýhodněná cena s Tankartou?

Na některých čerpacích stanicích v některé dny se může stát, že stojanová cena bude nižší než vyhlašovaná cena po odečtení slevy. V takovém případě můžete stále platit Tankartou a máte jistotu, že vždy zaplatíte tu nejvýhodnější cenu. Pokud bude stojanová nižší, zaplatíte přímo na čerpací stanici tuto cenu a při vyúčtování nebude na zvýhodněnou cenu brát zřetel.

Jak funguje sleva s BENZINA Tankartou od Edenred?

Dopředu znáte cenu, kterou budete platit za pohonné hmoty. Nemusíte se tak starat o to, co ukazují cenové totemy na čerpacích stanicích. V případě, že by cena pohonných hmot na totemu byla nižší než zvýhodněná cena s Tankartou od Edenred, bude vám účtována cena uvedená na totemu čerpací stanice, tzn. vždy zaplatíte tu cenu, která je v daný okamžik nižší.

Zvýhodněná cena s Tankartou vzniká odečtením Edenred slevy od tzv. vyhlašované ceny BENZINA, kterou najdete po objednání karty ve vašem zákaznickém účtu Tankarta.

Na čerpací stanici zaplatíte Tankartou plnou cenu pohonných hmot a rozdíl oproti zvýhodněné ceně získáte na začátku následujícího měsíce formou cashbacku.

Do kdy je nutné uhradit cenu za vydání karty?

Poplatek za vydání karty je nutné uhradit do 14 dní od doručení karty. Částka (45 nebo 90 Kč) vám bude automaticky stržena při prvním dobití. Do té doby uvidíte tuto částku jako neuhrazenou pohledávku ve svém účtu na zákaznickém portálu Tankarta. V případě, že nedojde k úhradě, karta bude po 45 dnech zablokována.

Kde zjistím aktuální ceny s BENZINA Tankartou od Edenred?

Před objednáním karty najdete zvýhodněné ceny po přihlášení do uživatelského účtu na portálu Edenred.

Mohu využívat Tankartu, i když změním zaměstnavatele?

V případě, že Váš nový zaměstnavatel neposkytuje digitální stravenky nebo benefity od Edenred, Tankartu můžete využívat pouze do té doby, kdy používáte Vaši kartu Edenred. Pakliže na Vašich kartách Edenred Card, Ticket Restaurant Card nebo Benefits Card nezaznamenáme po 3 měsíce žádnou transakci, karta bude zablokována a nevyčerpané prostředky Vám budou vráceny na bankovní účet.

V případě, že od nového zaměstnavatele dostanete novou kartu Edenred a zaregistrujete si ji pod stávající účet na portálu Edenred, můžete stávající Tankartu využívat i nadále. Není třeba žádat o vydání nové.

Za jak dlouho se mi převedou prostředky z karty Edenred Benefits/Ticket Restaurant® na kartu Edenred Card?

Převedené prostředky se připíší do relevantních peněženek na Edenred Card. Převod může proběhnout pouze mezi kartami přiřazenými k jednomu kartovému účtu. Tzn., že novou kartu Edenred Card musíte přidat do stejného účtu na portálu Edenred, k němuž je přiřazena karta, z níž chcete prostředky převádět.Více o převodu prostředků se dozvíte ZDE.

Kde najdu tipy na využití svých benefitů?

Lze platit benefity u TICKETPORTAL?

Platba benefitními poukázkami

V síti TICKETPORTAL je možné vstupenky na vybrané akce hradit benefitními poukázkami Edenred Multi, Sport a kultura a Compliments. Poukázky přijímají smluvní prodejní místa, která jsou v seznamu Smluvních prodejních míst na webových stránkáchticketportal.cz/SellingPlaces/ označena ikonou P (volba filtru "Platba poukázkou).

Klient se musí dopředu informovat, zda na danou akci lze benefity čerpat.