Nebojte se říct si o vyšší hodnotu stravenek | Články | Edenred

Nebojte se říct si o vyšší hodnotu stravenek | Články | Edenred

Czech Republic

Nebojte se říct si o vyšší hodnotu stravenek

14. 12. 2018

Hodnota stravenek českých zaměstnanců se zvedá. Firmy vycházejí vstříc požadavkům svých pracovníků a nejčastější stravenka má teď díky tomu hodnotu 100 Kč. Po sedmi letech tak předběhla 80 Kč stravenky, které jsou hned druhé oblíbené. Stokorunové stravenky dostává až 21 % tuzemských zaměstnanců. Řekněte si o zvýšení těch svých i vy. Argumenty pro najdete v našem článku.

Rozmach stokorunových stravenek
Oblíbenost stokorunových stravenek roste bleskovou rychlostí, ještě před třemi lety ji mělo jen 8 % zaměstnanců. I v příštím roce očekáváme v Edenred, že se zastoupení stokorunových stravenek ještě zvýší. Potom předpokládáme i nárůst zájmu o stravenky s ještě vyšší hodnotou.

Výhodné přilepšení
Jedním z faktorů, které motivují firmy ke zvyšování hodnoty stravenek, je i současná situace na trhu práce. Nezaměstnanost se drží na nízké úrovni a boj o zaměstnance sílí. Společnosti proto hledají efektivní cesty, jak svým zaměstnancům přilepšit a udržet si je. Pro mnoho z nich je právě příspěvek na stravování logickým krokem. Stravenky jsou totiž výhodné jak pro zaměstnance, tak zaměstnavatele díky daňovému zvýhodnění.

Zvýšení až o 15 Kč
V letošním roce se příspěvek na stravování zvýšil u třetiny tuzemských zaměstnanců. V celorepublikovém průměru přidaly firmy každému zaměstnanci zhruba 15 Kč. V minulých letech to byly příspěvky ve výši jen do 5 Kč za rok. Více přitom přidávají zaměstnancům ty firmy, které zavedly stravenkové karty než ty s papírovými stravenkami.

Vyšší ceny obědů
Dalším důvodem pro zvýšení hodnoty stravenek je nárůst cen v restauracích. Série legislativních změn v posledních dvou letech – například dopady zavedení elektronické evidence tržeb a kontrolních hlášení k DPH – zvýšily náklady majitelů restaurací. To vede k postupnému zdražování jídel. Restauratérům se zvyšují i další výdaje, jako jsou mzdy nebo cena za kvalitnější suroviny. I zákazníci jsou mnohem vybíravější než dřív a rádi si připlatí za lepší a kvalitnější jídlo. Takový tlak vede k přirozenému růstu cen i útrat za obědy.

Řekněte si o navýšení
Využijte i vy výhodného postavení zaměstnanců. Sepište si uvedené argumenty pro zvýšení stravenek. Nebojte se zažádat si o zvýšení nebo zavedení příspěvku na stravování ve svojí firmě. Jak říká přísloví, za zkoušku nic nedáte. A třeba budete mile překvapeni, když vám firma vyjde vstříc. O dalších výhodách stravenek a stravenkových karet se dočtete na našem webu.

More articles

Navýšení odměny za služby Edenred o výši inflace za rok 2021

Evropský program usilující ve spolupráci se zapojenými restauracemi o kvalitní stravování zaměstnanců v průběhu pracovního dne.

Read more14. 6. 2022

Produkční centrum Edenredu bude po změně majitele nadále poskytovat plný rozsah služeb partnerům

Počínaje 1. 4. 2022 získáváte až 10 Kč za každý druhý oběd v restauraci v minimální hodnotě 100 Kč.

Read more1. 4. 2022

Zkontrolujte si prostředky k expiraci na stravenkové kartě Edenred

Aktualizace podmínek používání karet Edenred zdůvodů zavedení 3D Secure ověřování ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Read more14. 12. 2021