118 Kč - nejvýhodnější výše stravenky pro firmy i zaměstnance | články | Edenred

118 Kč - nejvýhodnější výše stravenky pro firmy i zaměstnance | články | Edenred

Czech Republic

118 Kč - nejvýhodnější výše stravenky pro firmy i zaměstnance

5. 2. 2018

Proč právě 118 Kč?
Pro letošní rok 2018 se částka, ze které se počítá dobrovolný příspěvek na stravování, zvýšila na 93 Kč. Z této částky se podle zákona o daních z příjmů vypočítává maximálně daňově uznatelná výše příspěvku na stravování 70 % z 93 Kč = 65,10 Kč. Tato částka je pro zaměstnavatele maximální výší daňově uznatelného nákladu a tvoří 55% hodnoty stravenky. Při dopočítání 45% příspěvku zaměstnance, dojdeme k částce 118 Kč, která odpovídá nominální hodnotě stravenky či stravenkové karty Ticket Restaurant® při maximálním využití všech daňových výhod.

Čas navýšit hodnotu
Stravenky patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji poskytované zaměstnanecké benefity. V České republice je používá až 1,3 milionu zaměstnanců. Hodnota denního příspěvku na stravování za strany zaměstnavatelů však výrazně zaostává za průměrnou cenou oběda v restauracích, která se pohybuje mírně nad 100 Kč. Zaměstnanci si tak musí doplácet za oběd ze svého.

Daňově výhodné pro firmy i zaměstnance
Často diskutovaná je daňová výhodnost stravenek pro zaměstnavatele i zaměstnance. Investice do zaměstnanců pomocí zaměstnaneckých benefitů je až o polovinu výhodnější než investice do mzdy. Při navýšení samotné mzdy se totiž navyšují i poplatky za sociální a zdravotní pojištění.

Zajímá vás, jaké další výhody mají poukázky na stravování a volný čas? Nebo jak zlepšit spokojenost vašich zaměstnanců?

Více informací zde.

More articles

The meal voucher for 2023 is worth CZK 194

Treat your employees to a full lunch for 1 meal voucher.

Read more2. 1. 2023

The meal voucher exceptionally increased to CZK 180

An exceptional increase has been made to meal vouchers, raising them to CZK 180

Read more19. 8. 2022

Navýšení odměny za služby Edenred o výši inflace za rok 2021

Evropský program usilující ve spolupráci se zapojenými restauracemi o kvalitní stravování zaměstnanců v průběhu pracovního dne.

Read more14. 6. 2022