PODZIMNÍ DETOX PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ | Články | Edenred

Czech Republic

PODZIMNÍ DETOX PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ

27. 9. 2019

Podzimní detox posiluje organismus

Zima je pro tělo po fyzické i psychické stránce asi nejnáročnější období. I proto je tak oblíbený jarní detox, který nám pomáhá vypořádat se s jejími následky. Podzimní detox oproti tomu funguje jako prevence. Jeho hlavním smyslem není nastartování hubnutí do plavek nebo setřepání zimní únavy, ale naopak celkové posílení organismu.

Zdravé zažívání, spánek a rovnováha

Hlavní myšlenkou detoxu je vynechat všechny škodlivé zvyky, kterými své tělo zatěžujeme. Tělo, které se nemusí vypořádávat s nepřirozenými látkami, únavou a nedostatkem pohybu regeneruje mnohem rychleji. Je to vlastně taková biologická dovolená. Přetíženému organismu pomůže odlehčit zatížení orgánů a nastartovat důležité procesy, třeba zdravé zažívání i pořádný spánek. To vrací vaše tělo do rovnováhy, díky které je silné a odolné. V jarních měsících může být výsledkem hubnutí, na podzim je ale detox důležitější. Silný organismus se lépe brání všudypřítomným bacilům, stejně tak únavě i prochladnutí a v neposlední řadě se lépe vyrovnává se stresem.

Každému sedí jiný styl detoxu

Na detox organismu se specializuje celá řada výrobků a doplňků stravy od tablet přes šumáky nebo detoxikační čaje. Další a velmi oblíbenou formou detoxikace je pití detoxikačních šťáv z ovoce a zeleniny, které si můžete vyrobit sami nebo si je koupit ve specializovaných obchodech. Nejradikálnější formou detoxu je potom naprostý půst, ten by ale určitě neměl přesáhnout 36 hodin. Výběr je na vás.

Nejjednodušší je začít detoxem s ovocnými a zeleninovými šťávami. Tak si pořád dopřejete spoustu zajímavých chutí a nebude vás tolik svádět podvádění.

Dlouhodobý detox ano nebo ne?

Ani s detoxem se to nemá přehánět. Člověk nemůže být živ jen ze zeleninových a ovocných šťáv. Přesto termín dlouhodobý detox existuje. Jen ho znáte pod nálepkou „zdravý životní styl“. Smyslem dlouhodobého detoxu není nárazově hojit neduhy, ale myslet na svoje tělo dlouhodobě. Pracujte s tím, co jíte, jak se hýbete a jak kvalitní si dopřáváte odpočinek fyzický i psychický.

Tip! Edenred zdravý životní styl dlouhodobě podporuje. Ať už formou volnočasových benefitů nebo právě programem FOOD, který vám pomůže najít restaurace s kvalitní a zdravou nabídkou. Přečtěte si také, jakou stravu doporučujeme jíst v jednotlivých měsících dle tradiční čínské medicíny.

Další články

Prošlé stravenky Ticket Restaurant z roku 2020 lze uplatnit v obchodech řetězce Kaufland až do 31.1.2021

Prošlé stravenky Ticket Restaurant z roku 2020 lze uplatnit v obchodech řetězce Kaufland až do 31.1.2021

Číst více1. 1. 2021

Ticket Restaurant | Food | Edenred

S projektem FOOD k novým zákazníkům

Znáte naši iniciativu program FOOD, u jehož zrodu Edenred stál již před deseti lety? Cílem programu je dlouhodobě zlepšit stravovací návyky zaměstnanců zvýšením jejich povědomí o nutričně vyvážené stravě a zároveň podpořit restaurace.

Číst více11. 12. 2020

Jak v této době zůstat v psychické pohodě a využít své benefity pro dobrou věc?

Věděli jste, že psychologové Holmes a Rahe vytvořili škálu situací, kterým přiřadili určitou hodnotu stresu? Sečtete-li hodnoty všech stresových situací, které na vás v posledních 12 měsících působí, získáte jakousi hodnotu stresu, který na vás působí. Varovných je již 150 bodů.

Číst více27. 10. 2020