7 tipů pro zdravé pracovní prostředí od Edenred | Články | Edenred

Czech Republic

7 tipů pro zdravé pracovní prostředí od Edenred

17. 9. 2019

Chytrým interiérem to začíná

Co definuje moderní pracoviště? Vedle smysluplně a účelně rozděleného prostoru, je běžné klást důraz i na čistý design bez zbytečně rušivých elementů. Stejně tak je ale nežádoucí i přílišná sterilnost, proto nesmí chybět prostor pro sebevyjádření firmy i zaměstnanců, třeba v podobě osobité kreativy od doplňků po tabulové stěny pro kreativní výtvory či vzkazy zaměstnanců.

Důležitým prvkem jsou použité materiály i barvy. Aktuální trend vyzdvihuje přírodní materiály i barvy, které se neokoukají, a naopak se dají dobře obměňovat barevnými doplňky – díky tomu se vám vaše kancelář nikdy neokouká.

Kvalitní vybavení je základ

Polohovatelná židle, dostatečně velký stůl i osobní prostor jsou už samozřejmostí. Posuňte pracovní místo dál a nabídněte alternativy, např. odborníky doporučovaný prostor pro práci ve stoje. V posledních letech nastal také boom neformálních pracovních prostor odstartovaný IT firmami, které svým zaměstnancům nabízejí pracovní koutky s pohodlnými křesly, fatboyi nebo i hamakami, kde se dá pracovat skoro jako z domova.

Klid

Nadměrný hluk omezuje pohodlí i schopnost soustředění. Klid se dá zajistit chytrým plánováním prostoru, rozvržením kanceláří tak, aby se oddělení navzájem nerušila a neopomíjejme ani kvalitní materiály, které tlumí hlučnost prostředí. Pokud nemáte možnost prostor dostatečně oddělit, pomohou i jednoduchá pravidla, např. pravidelné hodiny klidu, nebo odhlučněné telefonovací budky.

Zeleň na dosah

Možnost na chvíli “vypadnout” z kanceláře, protáhnout nohy nebo se jen pokochat zelení dokáže nakopnout nejednoho vystresovaného zaměstnance. Park je ideální, pomůže i zelená střecha nebo terasa plná rostlinek.

Budiž světlo! Ale s rozumem!

Jedno centrální osvětlení je out. Nabídněte alternativy v podobě osobních lampiček nebo světla s nastavitelnou intenzitou. Zaměstnanci ocení i rozdělení prostoru na několik světelných oblastí s různou intenzitou i vlastním vypínačem.

Bez čerstvého vzduchu to nejde

Jen klimatizace, jakkoliv drahá, nestačí. Kanceláře by měly být navržené tak, aby umožnily dostatečné proudění vzduchu, tzn. dostatek oken a taky možnost jejich otevření. V létě určitě nikdo nepohrdne tichým větrákem nebo roletami.

Cvičíš, cvičím, cvičíme

Větší firmy už běžně začleňují do svých prostor tělocvičny, lezecké stěny nebo jiné sportovní prostory. Zaměstnancům tak šetří čas i peníze. Pro malé firmy zůstává příjemnou alternativou benefit v podobě slev, členských nebo benefitních karet - třeba těch od Edenred.

Velkým pomocníkem je i občasné protažení přímo v kanceláři, klidně u vašeho stolu. Vyzkoušejte třeba krátké kancelářské cvičení podle obrázku.

Zdravé cvičení

Víte, jak jste na tom se svou fyzickou kondicí? Zkuste náš jednoduchý test!

Další články

Karty Edenred jsou nyní nově z recyklovaného plastu!

Všichni noví držitelé Edenred Card budou dostávat kartu vyrobenou pouze z recyklovaného plastu.

Číst více16. 12. 2021

Zkontrolujte si prostředky k expiraci na stravenkové kartě Edenred

Informace o expirace prostředků na stravenkové kartě

Číst více14. 12. 2021

Zvyšujeme zabezpečení plateb kartami Edenred na internetu

Aktualizace podmínek používání karet Edenred zdůvodů zavedení 3D Secure ověřování ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Číst více14. 12. 2021