Nejpopulárnější sporty v Česku | články | Edenred

Czech Republic

Nejpopulárnější sporty v Česku

2. 8. 2018

  1. Cyklistika
    Cyklistice se věnuje třetina aktivních sportovců. Zároveň je jízda na kole oblíbenou součástí aktivní dovolené. Na kolo totiž může vyrazit celá rodina. Nejčastěji potkáte cyklistu na silničním kole a pravděpodobně to bude spíš muž. Investice do toho sportu se řadí mezi středně nákladné. Cena se většinou odvíjí od nároků jednotlivce na vybavení. Kromě aktivního odpočinku a výletů využívají Češi kolo i jako dopravní prostředek do práce. Tím se jeho oblíbenost ještě zvyšuje.
  2. Volejbal
    Volejbal boduje hlavně u žen a mezi týmovými sporty jasně vede. Starší generace preferuje halovou verzi, ta mladší se přiklání ke hře na písku. Většina lidí si oblíbí volejbal už na základní nebo střední škole, kde je tento sport pravidelnou součástí hodin tělocviku. Volejbal ale nepatří mezi nejčastěji hrané sporty. Přestože je oblíbený napříč generacemi, pravidelně jej hraje jen třetina lidí, kteří ho řadí mezi své oblíbené. Velkou výhodou volejbalu je, že se dá hrát celý rok za jakéhokoliv počasí.
  3. Fotbal
    Fotbal patří nejen k nejsledovanějším sportům v České republice, ale i na světě. Aktivních hráčů je ale mnohem méně, než jaká je jeho fanouškovská základna. Popularita fotbalu je daná historicky. Poprvé se na českém území hrálo v roce 1887. Stejně jako volejbal je i fotbal oblíbený napříč generacemi, hlavně u mužů. V poslední době, ale musí u mladé generace bojovat o přízeň s nově nastupujícími sporty a sportovními trendy.

Jaký je váš oblíbený sport? Využili jste na něj už svoji kartu nebo poukázky Edenred Benefits? Dejte vám vědět do komentářů na našem Facebooku.

Další články

Prošlé stravenky Ticket Restaurant z roku 2020 lze uplatnit v obchodech řetězce Kaufland až do 31.1.2021

Prošlé stravenky Ticket Restaurant z roku 2020 lze uplatnit v obchodech řetězce Kaufland až do 31.1.2021

Číst více1. 1. 2021

Ticket Restaurant | Food | Edenred

S projektem FOOD k novým zákazníkům

Znáte naši iniciativu program FOOD, u jehož zrodu Edenred stál již před deseti lety? Cílem programu je dlouhodobě zlepšit stravovací návyky zaměstnanců zvýšením jejich povědomí o nutričně vyvážené stravě a zároveň podpořit restaurace.

Číst více11. 12. 2020

Jak v této době zůstat v psychické pohodě a využít své benefity pro dobrou věc?

Věděli jste, že psychologové Holmes a Rahe vytvořili škálu situací, kterým přiřadili určitou hodnotu stresu? Sečtete-li hodnoty všech stresových situací, které na vás v posledních 12 měsících působí, získáte jakousi hodnotu stresu, který na vás působí. Varovných je již 150 bodů.

Číst více27. 10. 2020