Nejoblíbenější zaměstnanecké benefity | články | Edenred

Czech Republic

Nejoblíbenější zaměstnanecké benefity

15. 2. 2018

Zaměstnanecké benefity slouží kromě motivace zaměstnanců i k upevnění jejich loajality a zvýšení firemní prestiže. Čím větší škálu výhod můžete svým zaměstnancům nabídnout, tím větší je vaše konkurenceschopnost. Máte zkrátka lepší šanci získat ty správné lidi pro svůj tým. Investice do zajímavých a kvalitních firemních benefitů se vám dlouhodobě vyplatí.

Kromě klasických benefitů mohou firmy nabízet i něco speciálního jako je třeba dog friendly office, firemní školkanebo stolní fotbálek. Možnosti jsou nekonečné. V případě, že si nevíte rady, můžete se zeptat na tipy svých stávajících zaměstnanců.

Mezi nejoblíbenější zaměstnanecké benefity patří:

  • příspěvek na stravování a volnočasové aktivity
  • mobilní telefon
  • vzdělávací kurzy
  • příspěvek na důchodové a zdravotní pojištění
  • pružná pracovní doba
  • týden dovolené navíc
  • služební auto i pro soukromé účely

Poukázky na jídlo a volný čas v oblíbenosti jednoznačně vedou. Jsou totiž výhodné pro zaměstnance i zaměstnavatele, kterými jsou vyhledávané díky daňovému zvýhodnění. Navíc podporují zdravé stravovací i pohybové návyky. V České republice je používá až 1,3 milionu zaměstnanců a až 60 000 firem.

Kromě poukázek si zaměstnanci cení i služebního telefonu, notebooku nebo auta. Zvlášť když je smí používat i pro soukromé účely. Tím se buduje vzájemná důvěra.

V poslední době na oblíbenosti stoupají i vzdělávací kurzy. Ty se ale musí týkat oboru, ve kterém dotyčný pracuje. Výjimkou jsou jazykové kurzy, které jsou pro každého. Rozšiřování znalostí zaměstnanců je stejně jako ostatní benefity výhodné pro oba tábory. Firma získá kvalitní odborníky a zaměstnanec zvýší svou pracovní hodnotu.

Velké oblibě se těší i příspěvek na důchodové a zdravotní pojištění. Tuto možnost nabízí spousta pojišťoven a firmám mnohdy poskytuje výhodnější podmínky. Zaměstnanci díky tomuto benefitu vidí, že se zajímáte i o jejich budoucnost. To podporuje loajalitu, která je v pracovním prostředí důležitá.

Hledáte zajímavý a pokrokový benefit pro svoji firmu? Vyzkoušejte půlroční workshop Firma na talíři. Zlepšete stravovací návyky svých zaměstnanců zábavnou a vzdělávací formou.

Další články

Jak si naplánovat vyvážený jídelníček

Zdravý a vyvážený jídelníček se neobejde bez pořádného plánování. Nutně to ale nemusí znamenat hodiny strávené vařením, nakupováním a organizováním. Přečtěte si, jak vyzrát na zdravé stravování, ať jste kdekoliv.

Číst více24. 7. 2018

Oběd je za 115 korun. Platíme o 13 korun více než před dvěma lety

Češi letos na začátku roku na obědech oproti minulým letům nijak nešetřili.

Číst více24. 7. 2018

zaměstnavatel | zaměstnanec

Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

Léto patří dovoleným. I na tu svoji můžete získat příspěvek v podobě zaměstnaneckých benefitů. Nevíte kam vyrazit? Přečtěte si o nejoblíbenějších destinacích Čechů a zjistěte, u kterých cestovních kanceláří můžete využít své benefity Edenred.

Číst více16. 7. 2018