Czech Republic
forewear | recyklace | udržitelnost

Edenred daroval oblečení pro dobrou věc

3. 12. 2018

Nejen minimalismus, výzva maximálně 30 kousků oblečení, ale i další recyklace oblečení a textilu hýbou světem. Edenred se letos zapojil do sbírky nepotřebného oblečení pro projekt FOREWEAR, který přetváří nevyužitý textil v recyklované výrobky, které jsou ekologické a mají sociální přesah. Díky této recyklaci podporujeme ochranu přírody a pomáháme potřebným.

Sbírka oblečení trvala jeden týden, kdy všichni zaměstnanci mohli přinést oblečení, pásky, kabelky, bižuterii, boty, kabelky, hračky.... Zahájení sbírky provázelo milé setkání s Markétou Boreckou, zakladatelkou projektu FOREWEAR, a Veronikou Moudrou z Borůvky Praha, a byla možnost koupit již vyrobené funkčně-designové výrobky.

Co se stane s recyklovaným oblečením?

Z recyklované netkané textilie vznikají v chráněné dílně praktické výrobky jako třeba zápisníky v textilním obalu s kapsami, obaly na knihy, anebo dokonce pouzdra na mobily a tablety. Na tyto výrobky je možné následně vytvořit potisk na míru a firmy je mohou použít jako dárky pro zaměstnance, partnery nebo klienty. Společně tak podporují zodpovědný společenský konzum a udržitelnost životního prostředí. Podstatným benefitem je i to, že se do práce na projektu mohou zapojit i znevýhodnění lidé.

Sbírka oblečení v číslech

V roce 2017 se podařilo shromáždit 1 880 kg z akcí spolupořádaných FOREWEAR, letos to bylo cca 1 500 kg. Část vybraného oblečení pomůže lidem v nouzi (např. klienti Borůvka Praha o.p.s., azylové domy apod.). Nenositelné kousky se nechají zrecyklovat. Edenred se podílel na tomto čísle devadesáti kilogramy. Oblečení z Edenred putovalo do Borůvky, kde bude dál sloužit a dělat parádu.

K dnešnímu dni bylo za celou dobu existence projektu shromážděno, vybráno a dále recyklováno přes 30 000 kg vyřazených oděvů. Z těch vznikly výrobky s designovým potiskem pro více než 30 firem.

Kdo stojí za Forewear?

Zakladatelkou projektu je paní Markéta Borecká, a jak sama říká:. „Nenávidím plýtvání a naopak mne nesmírně těší, když má každá věc další využití do doby, než přestane sloužit. Také je mi blízký design a podnikání s pozitivním dopadem. A to vše splňuje projekt FOREWEAR.“

Kde se dají výrobky zakoupit?

Chcete také podpořit udržitelné výrobky a naši planetu? Pak navštivte stránku www.forewear.cz/shop. Sledujte Forewear také na Facebooku!

Další články

Oběd je za 115 korun. Platíme o 13 korun více než před dvěma lety

Češi letos na začátku roku na obědech oproti minulým letům nijak nešetřili.

Číst více24. 7. 2018

118 Kč - nejvýhodnější výše stravenky pro firmy i zaměstnance

Přesně o 9 Kč se v roce 2018 zvýšila hodnota stravenky, která je daňově výhodná pro firmy i zaměstnance. Důvodem je nová vyhláška Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) č. 463/2017 o sazbě stravného.

Číst více5. 2. 2018

Charitativní tombola

V rámci každoročního vánočního večírku pro své zaměstnance uspořádal Edenred CZ charitativní tombolu. Za utržené peníze jsme zakoupili v rámci projektu Strom splněných přání dárky pro děti z dětských domovů.

Číst více4. 1. 2018