Hanácká metropole Olomouc okouzlí každého

Hanácká metropole Olomouc okouzlí každého

Czech Republic

Hanácká metropole Olomouc okouzlí každého

29. 9. 2022

Olomouc je jedno z nejzachovalejších historických měst. Sloup Nejsvětější Trojice je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Stav bez tíže, volný pád a sešup z 16 metrů můžete zažít na velké adrenalinové houpačce. Kam povedou vaše kroky na výletě v Olomouci nejdříve? To necháme na vás. Tak či tak se nejdříve nechejte inspirovat našimi tipy. :-)

Vlastivědné muzeum Olomouc

Pokud se chcete skutečně s historií, tradicemi, místnímu zvyky a celkovém životě dokonale seznámit, tak určitě navštivte Vlastivědné muzeum Olomouc. Sbírkový muzejní fond je velmi bohatý a pestrý. Návštěva muzea bude bavit nejen dospělé, ale i děti. Odnesete si odtud mnoho podnětů.

Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém kopečku

Za návštěvu pak určitě rovněž stojí Muzeum moderního umění, Arcidiecézní muzeum, Muzeum olomoucké pevnosti nebo Letecké muzeum. K dispozici je mnoho galerií po celém území města Olomouce. Velmi atraktivní je prohlídka katedrály svatého Václava a baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku.

Odpočinout si můžete v mnoha městských parcích nebo se vydat na příjemnou procházku naučnou stezkou, která propojuje dochované vojenské pevnosti. Prakticky na každém kroku v Olomouci jsou příležitosti k fotografování.

Čas na zábavu pro děti i dospělé

Chtělo by to něco na pořádné odreagování, co říkáte? Snadná pomoc. Vydejte se do lanového centra Proud, kde na vás čeká velká adrenalinová houpačka. Obří houpačka je pro každého zájemce od 6 let. Zároveň mohou houpačky využívat dva lidé. Zažijete zde stav beztíže (tedy skoro) nebo volný pád. Hodinu si tady můžete užívat podle libosti.

Počasí vám nepřeje? Nevadí, vyrazte do trampolínového centra Jump Academy. V zábavním centru se vyřádíte na 37 trampolínách a dalších atrakcích (9D kino, O² airbag). Vyzkoušet můžete i nejrůznější akrobatické kousky pod vedením zkušených trenérů a animátorů. Zrelaxovat se pak můžete v komfort zóně s wifi připojením.

Upřednostňujete adrenalinovou zábavu? Pak byste si neměli nechat ujít házení sekerou. V zahraničí poměrně rozšířený sport, u nás teprve v plenkách. Nemusíte se bát, jedná se o bezpečnou zábavu pro všechny nadšence, kteří chtějí zkusit něco nového. I pro děti. :-) Čeká vás spoustu zábavy a plno her na body v házení sekerou, hvězdice, mačety aj.

Dvě důležité destinace Olomouce jsme si nechali schválně na konec. V obou totiž lze pobýt i několik hodin. Výstaviště Flora Olomouc je určeno každému, kdo má rád rostliny, zahradničení, pěstování ovoce a zeleniny apod. Pravidelně se zde konají výstavy.

Samostatnou kapitolou pak je Zoologická zahrada Olomouc na Svatém Kopečku. Na zoo si vyhraďte aspoň čtyři hodiny, nikam nespěchejte a vše si řádně užijte. Děti budou doslova v sedmém nebi. Vystoupejte i na vyhlídkovou věž v areálu zoo a dopřejte si nádherné výhledy na celou Hanou.

Webové stránky

Celý článek

www.skvelecesko.cz

Další články

Lékař pro Vás a Vaše děti do 6 minut

10% sleva na roční předplatné na MEDDI Elite nebo MEDDI Elite FAMILY

Číst více6. 6. 2023

Dovolená na chatě či chalupě se slevou 7%

Pronajímáme ty nejkrásnější chaty a chalupy v ČR, SR i v zahraničí na horách i u vody, nově i u moře.

Číst více23. 5. 2023

Za kulturou s GoOut

Kam vyrazit za kulturou po práci nebo o víkendu?

Číst více18. 5. 2023