Brno, nádherná metropole jižní Moravy

Brno, nádherná metropole jižní Moravy

Czech Republic

Brno, nádherná metropole jižní Moravy

12. 12. 2022

Kulturní památky v Brně

Brnem protékají řeky Svratka a Svitava, což samo o sobě vytváří mnohá zajímavá zákoutí. Dominantu města tvoří dva nepřehlédnutelné objekty. Jedná se o impozantní katedrálu svatého Petra a Pavla na vrchu Petrov a o pevnost Špilberk. Již samotná katedrála stojí za detailní prohlídku a když už budete na místě, projděte si nejbližší okolí tohoto duchovního stánku. Mimo jiné jsou odtud krásné výhledy na celé město. Špilberk je unikát sám o sobě. Už jen to, jak je postaven budí úžas. Zajděte si na prohlídku hradních kasemat a následně i do samotného hradního paláce. Čeká vás neobyčejný zážitek. Pokud chcete pokračovat v památkách, pak máte nejbližší možnost v Moravském zemském muzeu na pověstném Zelném trhu. O kus vedle na vás čeká neméně zajímavá Kapucínská hrobka. To, co jsme teď my, budete i vy – nápis, který uvidíte v oné hrobce a vy víte, že tomu tak skutečně je. Silný dojem. A věděli jste, že pod Zelným trhem je skryto podzemí?

Z dalších míst vhodných k návštěvě pak určitě musíme zmínit vrch Kraví hora blízko centra. Tady najdete Hvězdárnu a planetárium. Můžete ji navštívit a ještě se zastavit u venkovní interaktivní expozice. Kousek odtud je pak veřejný bazén. Svlažit tělo je vždy příjemné.

Zábava pro rodiny s dětmi

Děti a vůbec celé rodiny jistě ocení pobyt v Zoologické zahradě města Brna. Zde můžet prožít velkou část dne. Zbytečně nespěchejte. Kdo má rád pěší turistiku, cykloturistiku nebo vodní sporty, nechť se vypraví na Brněnskou přehradu, nebo-li Prýgl. Vodní hladinu zde křižují výletní lodě a vy si můžete takovou plavbu dopřát. Cestou se určitě zastavte na hradě Veveří, který se vypíná přímo nad vodami přehradní nádrže. Pokud vám při návštěvě Brna nevyšlo počasí, nezoufejte, děti se zabava v parku Bongo. Děti se vyřádí na atrakcích a vy si můžete odpočinout v kavárně či čtěnářském koutku.

Výstavy, muzea, památky

Jednu věc týkající se Brna nesmíme v žádném případě pominout. Veletrhy a výstavy. Brno má rozsáhlý výstavní areál na kterém se během roku pořádá řada zajímavých mezinárodních či národních veletrhů. Každý Brňan se zavítal minimálně jednou a na akce do jihomoravské metropole jezdí služebně či soukromě lidé z celé České republiky i z mnoha cizích zemí. Vyberte si tu svou výstavu, jistě něco zajímavého najdete.

Brno je bohaté na kulturu. Sídlí tady řada divadel a galerií. Navštívit můžete i památku UNESCO, a to pověstnou Vilu Tugendhat. Za pozornost stojí rovněž retro muzeum na Statku, kde najdete největší a neucelenější expozici věnovanou běžnému životu v letech 1950 – 1990, která je jedinou svého druhu u nás.

Netradiční poznání Brna

Poznejte Brno trochu jinak. Spojte příjemné s užitečným - vyrazte na procházku, objevte ty nejzajímavější místa a památky a zárověň si užívejte hru plnou hádanek a hlavolamů. Vyzkoušjte outdoorovou únikovku Objev Brno. A když už nechcete po svých, tak využijte služeb SEG Agency Brno. Nabízejí turistické projížďky na segwayi. K dispozici jsou různé trasy – Brno s nádechem historie, Dobytí hradu Špilberk, Uličkami města, Veliký okruh.

Potrénujte mozkové závity

Je čas na zábavu. Milovníci únikovek si přijdou na své. Najdete zde širokou nabídku únikovek jak pro začátečníky, tak pro profíky. :-)

Webové stránky

Celý článek

www.skvelecesko.cz

Další články

Lékař pro Vás a Vaše děti do 6 minut

10% sleva na roční předplatné na MEDDI Elite nebo MEDDI Elite FAMILY

Číst více6. 6. 2023

Dovolená na chatě či chalupě se slevou 7%

Pronajímáme ty nejkrásnější chaty a chalupy v ČR, SR i v zahraničí na horách i u vody, nově i u moře.

Číst více23. 5. 2023

Za kulturou s GoOut

Kam vyrazit za kulturou po práci nebo o víkendu?

Číst více18. 5. 2023