Způsoby proplácení poukázek

V hotovosti

Po odevzdání poukázek na pobočce lze jejich hodnotu ihned vyplatit v hotovosti. Vyplacena je částka po odečtení smluvní odměny za navýšení prodeje z celkové nominální hodnoty odevzdaných poukázek. Samozřejmostí je potvrzení o vyplacení hotovosti pokladním dokladem.

Pro výplatu vyšší hotovosti (20 000 - 50 000 Kč dle pobočky) je potřeba s předstihem kontaktovat pobočku kvůli dostatečné finanční rezervě. Jednorázově lze proplatit maximálně 150 000 Kč (dle zákona č. 253/2008 Sb.).

Cenově výhodnější je vyplacení bezhotovostní platbou na Váš bankovní účet nebo kombinací hotovosti a Edenred Profi karty.

Na Váš bankovní účet

O bezhotovostní platbu na účet můžete požádat při zaslání poukázek poštou nebo po osobním odevzdání poukázek na pobočce. Na pobočce obdržíte potvrzení o převzetí poukázek. Účetní doklad (faktura) Vám bude vystavena zaslána emailem následující den. Můžete si také fakturu stáhnout ve svém účtu po přihlášení na naše webové stránky.

Konečná částka (rozdíl celkové nominální hodnoty odevzdaných poukázek a smluvní odměny za navýšení prodeje) Vám bude připsán na účet do devíti pracovních dnů. Bezhotovostní proplacení na bankovní účet je pro Vás finančně výhodnější, než proplacení v hotovosti. Pro rychlejší připsání peněz na účet můžete zvolit bezhotovostní platbu Express:

Na Váš bankovní účet Express

Při platbě EXPRESS obdržíte finanční prostředky na váš účet nejpozději 4. pracovní den po předání poukázek na našich pobočkách.

Pro stravenku Ticket Restaurant® je stanovena provize - Převod na bankovní účet - EXPRESS ve výši 6,1 %, u ostatních druhů poukázek se provize navyšuje o 0,5 % oproti platbě za standardní převod.

V případě zájmu o Express platbu se informujte na pobočkách Edenred nebo na telefonní lince Zákaznického centra +420 234 662 180.

Edenred Profi karta

Peníze za vrácené poukázky jsou převedeny na Vaší čipovou kartu Edenred Profi. Částka na kartě je okamžitě k dispozici k platbě. Kartu lze využít v nasmlouvané síti dodavatelů (např. Makro) nebo k výběru z bankomatu. Tato karta je vydávána ve spolupráci s Mastercard.

Mastercard logo

Výhody karty Edenred Profi

  • Maximální bezpečnost při proplácení poukázek i při platbách kartou Edenred Profi (bezhotovostní placení)*.
  • Možnost platby odkudkoliv. I při závozech a to pomocí mobilního platebního terminálu nebo prostřednictvím SMS.
  • Peníze jsou po vrácení poukázek ihned připsány na kartu Edenred Profi a jsou okamžitě připraveny k nákupu v naší síti dodavatelů (velkoobchodů, řetězců). Aktuální seznam smluvních dodavatelů naleznete na www.ticketproficard.cz.
  • Výrazné snížení provize na hotovost při načtení části peněžních prostředků na kartu Edenred Profi. S kartou Edenred Profi můžete mít provizi na výplatu v hotovosti od 5,5%.
Necháte-li si převést na Edenred Profi kartu peníze za vrácené poukázky v poměru: Provize pro EP kartu Provize pro hotovost
50 % a více na EP kartu, zbytek hotovost 5,5% 5,5%
25-49 % na EP kartu, zbytek hotovost 5,5% 5,8%
0-24 % na EP kartu, zbytek hotovost 5,5% 6,5%


* Příplatek za případný výběr hotovosti z bankomatu je 1,6 % + 30 Kč