Zpět na přehled článků

2018-12-21

Pozor na konec platnosti stravenek a karetních prostředků

Máme pro vás veškeré informace spojené s expirací prostředků na kartě Ticket Restaurant a s ukončením platnosti stravenek.

Karty

Vaše stravenková karta Ticket Restaurant automaticky čerpá nejdříve ty prostředky, které jsou na ni nahrány jako první, a tak předchází expiraci. Platnost prostředků na kartě je až 15 měsíců, ale i tak se může stát, že některým uživatelům bude hrozit propadnutí spojené s koncem roku.

Kde zjistíte, kolik vám může na konci roku expirovat prostředků na kartě?
Na www.edenred.cz po přihlášení do svého účtu najdete v dolní části transakční historie dané karty jednoduchou tabulku s informací, kolik vám kdy expiruje prostředků.

Jak prostředky vyčerpat ještě před expirací?

Náš tip:
Pokud chcete mít svou kartu vždy při ruce, můžete si ji přidat do svého mobilního telefonu díky Google Pay a platit mobilem všude tam, kde použijete stravenkovou kartu.

Stravenky

Platnost papírových stravenek najdete vždy napsanou na poukázce (poukázky, které byly objednány do začátku října, mají platnost do konce roku 2018, pokud se stravenky objednaly od začátku října, tak platí až do konce roku 2019). Bohužel jako uživatel nemůžete nevyužité poukázky vrátit či vyměnit za nové. Proto je nezapomeňte využít.

Případně můžete propadlé poukázky darovat na dobrou věc - pořádáme až do konce února sbírku pro Potravinovou banku. Propadlé poukázky můžete vhodit do označených kasiček na pobočkách společnosti Edenred nebo zaslat na adresu:

pro Potravinovou sbírku
PO Box 735
111 21 Praha 1

Vybrané prostředky zdvojnásobíme a zašleme na Potravinovou banku, více informací v tomto článku.

Pokud jste zaměstnavatel a objednáváte od nás stravenky pro zaměstnance, tak máte možnost poukázky vracet nejpozději do 15. 1. 2019 poštou nebo osobně na našich pobočkách. Na vrácenou částku vám vystavíme dobropis, který bude snížen o skartační poplatek dle vašich smluvních podmínek. Částka vám pak bude poslána na účet do měsíce od doručení. Výměna poukázek za nové, platné v roce 2019, bohužel není možná.

Poslání poukázek poštou
K poukázkám připojte průvodní dopis, kde bude uvedený důvod vrácení, IČO, počet poukázek, číslo účtu, razítko a podpis.
Pošlete je na adresu: Edenred CZ s.r.o., Pernerova 691/42, 186 00 Praha 8

Zpět na přehled článků