Zpět na přehled článků

2018-07-09

Výhodné benefity pro vás i vašeho zaměstnavatele

Zkuste si říct o benefity!
Získat ty pravé zaměstnance je dnes oříšek. Zvlášť s nastupující mladou generací mileniálů se pracovní podmínky začínají měnit a vycházet vstříc zaměstnancům. Díky tomu je dnes mnohem jednodušší a běžnější si o zaměstnanecké benefity říct přímo. A i když je nemusíte získat hned, za zkoušku nic nedáte. Třeba vaše vedení alespoň nasměrujete správným směrem.

Vyzbrojte se argumenty
Podložená fakta jsou základem pro diskuzi o zavedení benefitů. Než se tedy vydáte přednést vedení svůj návrh, projděte si statistiky, přečtěte články a sepište si důvody, proč by vám měl váš šéf vyhovět. Jednou z důležitých informací je i to, jestli je benefit, o který žádáte, daňově uznatelný nebo ne.

S daní nebo bez?
Zaměstnanecké benefity se dělí na dvě kategorie. Daňově uznatelné a daňově neuznatelné. Mezi ty první spadá třeba mobilní telefon, cestovní náklady nebo pracovní oděv a zaměstnavatel si je může odečíst z daní. Do druhé kategorie patří příspěvek na dovolenou, pořízení zdravotnických prostředků nebo možnost kulturního vyžití. Podstatné je, že u benefitů z druhé kategorie musí jít o nepeněžní plnění. Nespadají tím do mzdového výměru zaměstnance a není nutné z nich platit zdravotní a sociální pojištění.

Daňově uznatelné benefity

Zdroj: ŠUBRT, J. Nebojte se říci o benefity. Vydělat na nich mohou i zaměstnavatelé [online]. [30. 5. 2018]. Dostupné na: https://faei.cz/nebojte-se-rici-o-benefity-vydelat-na-nich-mohou-i-zamestnavatele/

Zpět na přehled článků