Zpět na přehled článků

2021-01-01

Stravenka pro rok 2021 má hodnotu 137 Kč

Optimální příspěvek na stravování z pohledu daňové uznatelnosti na straně zaměstnavatele byl pro rok 2021 stanoven vyhláškou Ministerstva práce a sociálních věcí (č.589/2020 Sb.) na 108 Kč. Podle zákona o dani z příjmů si 70 % z příspěvku na stravování (maximálně však 55 % hodnoty stravenky) můžete uplatnit jako daňově uznatelný náklad.

Hodnota stravenky pro rok 2021, při které můžete jako zaměstnavatel uplatnit maximální částku jako daňový náklad, tedy činí 137 Kč (při 55% příspěvku ze strany zaměstnavatele).

TR_137Kc_rozpad_web.png

Pro mnoho firem mohou být stravenky v dnešní nelehké době jednou z cest, jak zaměstnancům i přes napjaté rozpočty navýšit čistý příjem. Na straně zaměstnance jsou totiž vždy plně osvobozeny od daní, sociálního a zdravotního pojištění, a to v (téměř) libovolné výši – třeba i 150 Kč. Průměrná cena oběda navíc opět vzrostla, a tak doporučujeme navýšit také Vámi objednávanou nominální hodnotu stravenek.

Zjistěte, proč jsou stravenky i v roce 2021 nejvýhodnějším zaměstnaneckým benefitem

Jak navýšit hodnotu stravenek?
Jednoduše začněte objednávat vyšší hodnotu papírových nebo digitálních stravenek. Není třeba podepisovat dodatky ke smlouvě, ani nám nic hlásit. Při další objednávce přes portál Edenred vyberte nominální hodnotu stravenky 137 Kč.

Objednat stravenky

Usnadněte si práci a přejděte na stravenkové karty Edenred Card

Chcete si stravenkovou kartu zdarma vyzkoušet? Pošleme Vám ji.

Chci testovací kartu přednabitou na 200 Kč

Zpět na přehled článků