Zpět na přehled článků

2019-01-17

5 tipů jak balancovat profesní a osobní život

„Žijeme ve světě neomezených možností“ klišé dnešní doby je možná pravdivé, ale rozhodně není zadarmo. Při cestě za „neomezenými možnostmi“ trávíme hodiny a hodiny prací, která nás často ani nebaví. Stres z práce si nosíme všude s sebou a výsledná frustrace může mít katastrofální dopad nejen na kvalitu našeho života, ale i na naše sny. Prvním krokem ke kvalitnějšímu životu může být oddělení profesního a osobního života.

Nevíte kde začít? Pak přesně pro vás je našich 5 tipů:

 1. Vytvořte si plán
  Rozdělte si, kolik času jste ochotní věnovat práci a kolik času by mělo patřit jen a jen vám. A snažte se plán dodržovat. V práci se věnujte pouze pracovním povinnostem, naopak doma odložte telefon a věnujte se jenom sobě.
 2. Vystupte z komfortní zóny!
  Zkuste něco nového. Taneční kurz, jógu, nebo třeba návštěvu sauny. Změna vám usnadní na chvíli zapomenout na práci a třeba se o sobě dozvíte něco nového.
 3. Vydejte se za kulturou
  Asi nejjednodušší formou rozptýlení je zábava. Vyrazte do kina, do divadla, nebo se odhodlejte k první návštěvě galerie moderního umění.
 4. Co vzdělávací kurzy?
  Chtěli jste mluvit dalším jazykem, malovat, nebo péct cukroví? Seberte odvahu a prostě to vyzkoušejte. Vedle nových znalostí získáte další možnost, jak pracovat na schopnosti soustředit se a třeba i budoucí kariéře.
 5. Vyzkoušejte meditaci
  Meditací neznamená turecký sed a spojené prsty. Je to především práce s myšlenkami. Vydejte se na svoje oblíbené místo, ať už je to vyhlídka za městem, most přes řeku, nebo jenom nejbližší park. Zkuste tam být alespoň půl hodiny sami se svými myšlenkami. Výsledkem vašeho snažení by mělo být nejen sebepoznávání, ale také schopnost uchopovat svoje nápady, obavy i radosti.

  Můžete pátrat i po řadě dalších aktivit. Pomoct vám s tím může třeba náš vyhledávač. Pamatujte, že je jedno, jestli zrovna sedíte v práci, nebo čekáte na svoji první taneční lekci. Vždy se soustřeďte na přítomný okamžik a věnujte mu maximum. Zlepšíte tak nejen svůj život, ale také pracovní výkon. Hodně štěstí!
Zpět na přehled článků