FAQ | Edenred

FAQ | Edenred

Czech Republic

Filtrování dotazů

Podle typu poukázkyexpand_more
  • Všechny poukázky
  • Ticket Restaurant
  • Edenred Benefits
  • Edenred Compliments
  • Edenred Čistý
  • Edenred Service

Kde mohu platit stravenkou nebo stravenkovou kartou Ticket Restaurant® či stravenkovou peněženku Ticket Restaurant® na Edenred Card?

Seznam partnerských provozoven, které přijímají stravenky Ticket Restaurant®, karty Ticket Restaurant® Card a stravenkovou peněženku Ticket Restaurant® na Edenred Card, naleznete:

  • ve Vyhledávači provozoven na webu edenred.cz/vyhledavac-provozoven
  • ve Vyhledávači provozoven ve vašem portálu. Vyberte z možností platby Ticket Restaurant Card a klikněte na tlačítko „Upravit výsledky“. Své hledání můžete přizpůsobit také zadáním adresy či klíčového slova.

Seznam partnerských provozoven přijímajících stravenkové karty najdete navíc

  • v mobilní aplikaci Edenred, kterou si můžete stáhnout zdarma pro systémy Android , iOS a Windows Phone . Vyhledávač provozoven s geolokací pak můžete mít neustále u sebe.

Jak dlouhá je platnost stravenek, které jsem si objednal/a v portálu?

Platnost stravenek Ticket Restaurant je uvedena na přední straně každé stravenky, a to v levém horním rohu. Stravenky Ticket Restaurant jsou platné pro odběr hlavního jídla od 1. října do 31. prosince následujícího roku.

Nevím, kde mohu uplatnit stravenky. Můžete mi poradit?

Ve Vyhledávači provozoven ve vašem portálu vyberte z možností platby Stravenky Ticket Restaurant a klikněte na tlačítko „Upravit výsledky“. Své hledání můžete přizpůsobit také zadáním adresy.

Co je e-Ticket?

E-Ticket představuje elektronický typ poukázky a je jednou z nejrychlejších možností, jak čerpat benefity. Je tvořen 6místným kódem a platí 6 měsíců od objednání. Poukázka e-Ticket je nepřenosná–platit s e-Ticketem lze pouze u té partnerské provozovny, na jejíž jméno jste si e-Ticket objednali. V provozovně při nákupu zboží či služeb sdělíte, že budete platit prostřednictvím e-Ticketu. Partner platbu přes internet https://partner.benefitycafe.cz následně ověří. Pokud je útrata vyšší než hodnota e-Ticketu, doplatíte zbylou částku v hotovosti.

Jak dlouhá je platnost poukázek Edenred Benefits?

Poukázky mají platnost 21 měsíců – vždy od 1. dubna do 31. prosince následujícího roku. Pokud si tedy objednáte poukázky v lednu 2019, budou platné do prosince 2019. Pokud počkáte a objednáte si poukázky v dubnu 2019, budou již platné do prosince 2020. Nová sada poukázek je vydávána v dubnu každý rok. Platnost poukázky naleznete na její přední straně.

Nevím, kde mohu uplatnit konkrétní poukázku. Můžete mi poradit?

Ve Vyhledávači provozoven ve vaší cafeterii vyberte z možností platby např. EdenredMulti a klikněte na tlačítko „Upravit výsledky“. Své hledání můžete přizpůsobit také zadáním adresy, klíčového slova (fitness, vzdělání) nebo výběrem kategorie z nabídky na stránce.

Kde všude a co mohu zaplatit stravenkami?

Provozovny pro uplatnění stravenek najdete pomocí našeho vyhledávače. Stravenky slouží k pořízení oběda během pracovní směny – tedy k nákupu jídla v restauraci, jídelně, kantýně nebo k pořízení potravin k jeho přípravě doma či v podnikové kuchyňce. Se stravenkou nebo stravenkovou kartou nepořídíte nic, co není potravina,ani alkohol, tabák nebo jídlo pro domácí mazlíčky.

Existuje způsob, jak vyměnit propadlé stravenky?

Propadlé poukázky bohužel vyměnit nelze. Do konce února je můžete věnovat na dobrou věc (například stravenky, jejichž platnost končí 31. 12. 2022, můžete věnovat na dobročinné účely do konce února 2023). Poukázky posílejte na Edenred CZ s.r.o., Pernerova 691/42, 186 00 Praha 8. Jejich plnou hodnotu pošleme na konto Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. Ta za vybrané peníze nakoupí potraviny, které pomohou lidem v nouzi, v azylových domech a dětem v dětských domovech.

Je možné si při výměně za papírové poukázky tyto poukázky vyzvednout osobně?

Poukázky posíláme na kontaktní adresu uvedenou při objednávce. Osobní vyzvednutí není možné.

Jaký zákon řeší legislativu stravenek?

Používání stravenek a karet Ticket Restaurant® se řídí zákoníkem práce a zákonem o daních z příjmů. Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v ustanovení § 236 stanoví zaměstnavateli povinnost umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování.

Jaká je platnost stravenky Ticket Restaurant?

Platnost stravenek Ticket Restaurant® je uvedena na přední straně každé stravenky, a to v levém horním rohu pod logem Ticket Restaurant®. Stravenky Ticket Restaurant® jsou platné pro odběr hlavního jídla a potravinářského zboží, a to vždy od 1. října do 31. prosince roku následujícího.

Jak dlouhá je platnost poukázek?

Poukázky mají platnost 21 měsíců – vždy od 1. dubna do 31. prosince následujícího roku. Pokud si tedy objednáte poukázky v lednu 2019, budou platné do prosince 2019. Pokud počkáte a objednáte si poukázky v dubnu 2019, budou již platné do prosince 2020. Nová sada poukázek je vydávána v dubnu každý rok. Platnost poukázky naleznete na její přední straně.

Jak je to s platností poukázek? Do kdy s nimi mohu platit?

Všechny naše stravenky a poukázky mají platnost maximálně 15 měsíců. Stravenky a poukázky Edenred Čistý, vydané od 1. 1. do 30. 9., platí vždy do konce téhož roku. Stravenky a poukázky vydané od 1. 10. do 31. 12. platí do konce roku následujícího.

Roztrhl jsem nebo jinak znehodnotil poukázky. Co mám dělat?

Je nám líto této situace, ale nenahrazujeme poukázky poškozené uživatelem.

Jak poznám, kde přijímají poukázku, kterou jsem obdržel od svého zaměstnavatele?

Partnerské provozovny jsou označeny samolepkou s logem Edenred a názvem konkrétního produktu (např. Edenred Benefits nebo Edenred Čistý).

V jakých nominálních hodnotách stravenky vyrábíte?

Stravenky v obálkách mohou mít nominální hodnotu od 30 do 200 Kč, odstupňované po jedné koruně. Na přání klienta můžeme vytisknout a dodat stravenky s vyšší nominální hodnotou.

Stravenky v blocích mohou mít nominální hodnoty od 30 do 200 Kč odstupňované po deseti korunách.

Jaká je optimální hodnota stravenky?

Při nominální hodnotě stravenky 180 Kč získáte maximální daňovou úsporu na straně zaměstnavatele i zaměstnance.

Jak mohu objednat poukázky Edenred Benefits? Jak je to nejjednodušší?

Jednoduché a rychlé je objednávání online. Na našich stránkách si vytvoříte svůj účet a objednáváte.

Zaplatil/a jsem zálohovou fakturu. Kdy mi budou doručeny stravenky?

V případě, že jste již uhradili zálohovou fakturu (nebo platíte na tzv. konečnou fakturu) a platba byla spárována v našich systémech, zasíláme následující den objednávku k tisku do našeho produkčního centra. Tisk objednávky a následné doručení trvá obvykle 3 pracovní dny. V případě, že vám doručujeme objednávku prostřednictvím České pošty, můžete zásilku sledovat na adrese www.postaonline.cz. Číslo zásilky obdržíte v informačním e-mailu, který vám zašleme po předání objednávky České poště.

Kde mohu uplatnit vaše produkty? Kde přijímají vaše poukázky?

Seznam partnerů je k dispozici ve Vyhledávači provozoven. Zde si můžete vybrat, jaký máte produkt, a ve kterém městě jej chcete uplatnit.

Kde najdu tipy na využití svých benefitů?

Lze platit benefity u TICKETPORTAL?

Platba benefitními poukázkami

V síti TICKETPORTAL je možné vstupenky na vybrané akce hradit benefitními poukázkami Edenred Multi, Sport a kultura a Compliments. Poukázky přijímají smluvní prodejní místa, která jsou v seznamu Smluvních prodejních míst na webových stránkáchticketportal.cz/SellingPlaces/ označena ikonou P (volba filtru "Platba poukázkou).

Klient se musí dopředu informovat, zda na danou akci lze benefity čerpat.