Zdravé stravování

Až 90 % našeho podnikání je spojeno se stravenkami. Podpora vyváženého jídelníčku a zdravého stravování nejenom v práci je proto důležitou součástí naší celofiremní odpovědnosti vůči celé společnosti. 

Ideal meal infografika

Programem Ideal Meal (Ideální jídlo), který je zásadní součástí aktivit na poli společenské odpovědnosti podniků, se Edenred aktivně zasazuje o zlepšení stravovacích zvyklostí. Jde zejména o přípravu projektů zaměřených na stravovací návyky, které propagují zdravou výživu.

Program FOOD

Program FOOD (Fighting Obesity through Offer and Demand – boj s obezitou prostřednictvím nabídky a poptávky), zahájený v Evropě v roce 2008, usiluje o:

  • pozitivní ovlivňování stravovacích zvyklostí zaměstnanců v průběhu pracovního dne,
  • společný postup z hlediska nabídky restaurací a poptávky spotřebitelů.

Více o programu a aktivitách v České republice naleznete na stránce FOOD.

undefined

 

Světový den výživy

Od roku 2013 na počest Světového dne výživy (anglicky „World FOOD Day“) pořádá 16. října Edenred Den ideálního jídla (Ideal Meal Day), jehož cílem je propagovat zdravou výživu za dostupnou cenu. Pracovníci skupiny se každoročně stávají ambasadory této celosvětové akce.

V roce 2013 zaměstnanci formou soutěže sdíleli ideální recepty ze své země.

V ročníku 2014 zveřejňovali účastníci své ideální jídlo na Twitteru. Mezinárodní porota poté zvolila 9 fotografií nejchutnějších, nejlákavějších, nejoriginálnějších a (samozřejmě) nejzdravějších jídel!