Online seminář: Stravenkový paušál

Czech Republic

Stravenkový paušál: Co vyplynulo ze semináře s daňovým poradcem

15. 1. 2021

Stravenkový paušál byl komunikován Ministerstvem financí jako levnější a snadnější alternativa ke stravenkám. Přes původní očekávání se však ukazuje, že stravenkový paušál není to samé jako stravenky a výklad zákona vyvolává řadu otázek.

Zúčastněte se online semináře (zdarma) a využijte možnost zeptat se na vše, co vás zajímá, daňového poradce Petra Frische ze společnosti Pro Factum Consulting.

Mgr. Ing. Petr Frisch

Daňovému poradenství se věnuje již více než 20 let. Je trojnásobným vítězem soutěže Daňař roku v kategorii osobních daní a daně z příjmů fyzických osob. Specializuje se zejména na zaměstnanecké benefity, opční plány a všechny daňové otázky okolo zaměstnanců. Byl daňovým Partnerem/Ředitelem ve společnostech Mazars, PwC a Ernst&Young. Vystudoval fakultu mezinár. vztahů na VŠE a právnickou fakultu UK v Praze.

www.profactum.cz

Co se na semináři dozvíte?

  • V čem se liší stravenky a stravenkový paušál z pohledu zdanění, sociálního a zdravotního pojištění na straně zaměstnavatele i zaměstnance.
  • Jak je to s poskytováním stravenek/stravenkového paušálu na home office, bývalým zaměstnancům atd.
  • Jaká jsou omezení a aplikace stravenkového paušálu ve státní správě (v kombinaci s kantýnami či poskytováním zaměstnancům na DPP/DPČ).
  • Jaké aspekty je třeba zvážit při případném zavádění stravenkového paušálu.
  • Jaké jsou limity pro poskytování stravenek/stravenkového paušálu - a je ekonomicky výhodnější, jak se tvrdí?
  • Další personální aspekty stravenek/stravenkového paušálu.

More articles

The meal voucher for 2022 is worth 150 CZK

Treat your employees to a full lunch for 1 meal voucher.

Read more10. 1. 2022

Temporary raise to 2000 CZK of daily limit for Ticket Restaurant Card and Edenred Card

The state of emergency has significantly impacted everyday lives of our users. In reaction, Edenred has decided to temporarily raise the payment daily limits for Ticket Restaurant Card and Edenred Card.

Read more25. 3. 2020

malware

Edenred fully recovered from the technical issues.

Edenred fully recovered from the technical issues. Edenred happily announces, that we have fully recovered from the technical issues we have been facing since 21st of November 2019 as a consequence of a global malware attack on our company.

Read more29. 11. 2019