Edenred daroval oblečení pro dobrou věc | Články | Edenred

Edenred daroval oblečení pro dobrou věc | Články | Edenred

Czech Republic

Edenred daroval oblečení pro dobrou věc

3. 12. 2018

Nejen minimalismus, výzva maximálně 30 kousků oblečení, ale i další recyklace oblečení hýbou světem. Edenred se letos zapojil do sbírky nepotřebného oblečení pro projekt Forewear, který přetváří nevyužitý textil v recyklované výrobky, které jsou ekologické a mají sociální přesah. Díky této recyklaci podporujeme ochranu přírody a pomáháme potřebným.

Sbírka oblečení trvala jeden týden, kdy všichni zaměstnanci mohli přinést oblečení, pásky, kabelky, bižuterii, boty, kabelky, hračky.... Zahájení sbírky provázelo milé setkání s Markétou Boreckou, zakladatelkou projektu Forewear a byla možnost koupit již vyrobené funkčně-designové výrobky.

Co se stane s recyklovaným oblečením?

Z recyklované netkané textilie vznikají v chráněné dílně praktické výrobky jako třeba zápisníky v textilním obalu s kapsami, obaly na knihy, anebo dokonce pouzdra na mobily a tablety. Na tyto výrobky je možné následně vytvořit potisk na míru a firmy je mohou použít jako dárky pro zaměstnance, partnery nebo klienty. Společně tak podporují zodpovědný společenský konzum a udržitelnost životního prostředí. Podstatným benefitem je i to, že se do práce na projektu mohou zapojit i znevýhodnění lidé.

Sbírka oblečení v číslech

V roce 2017 se podařilo shromáždit 1 880 kg z Forewear spolupořádaných akcí, letos to bylo 1500 kg. Část vybraného oblečení pomůže lidem v nouzi (např. klienti Borůvka Praha o.p.s., azylové domy apod.). Nenositelné kousky se nechají zrecyklovat. Edenred se podílel na tomto čísle devadesáti kilogramy. Oblečení z Edenred putovalo do Borůvky, kde bude dál sloužit a dělat parádu.

K dnešnímu dni bylo za celou dobu existence projektu shromážděno, vybráno a dále recyklováno přes 30 000 kg vyřazených oděvů. Z těch vznikly výrobky s designovým potiskem pro více než 30 firem.

Kdo stojí za Forewear?

Zakladatelkou projektu je paní Markéta Borecká, a jak sama říká:. „Nenávidím plýtvání a naopak mne nesmírně těší, když má každá věc další využití do doby, než přestane sloužit. Také je mi blízký design a podnikání s pozitivním dopadem. A to vše splňuje projekt FOREWEAR.“

Kde se dají výrobky zakoupit?

Chcete také podpořit udržitelné výrobky a naší planetu? Pak navštivte eshopu http://forewear.cz/eshop/cs/. Sledujte Forewear také na Facebooku!