Novinka na trhu: Ticket Restaurant® Card – předplacená platební karta

Novinka na trhu: Ticket Restaurant® Card – předplacená platební karta umožňující zaměstnancům jednoduché a rychlé placení obědů. Společnost Edenred přichází s bezkontaktní čipovou stravenkovou kartou Mastercard. Uvedena na trh je v Brně a rozšíří se do celé ČR.

Již od června budou moci tuzemští zaměstnanci platit za oběd nejen papírovými stravenkami, ale i předplacenou platební kartou Ticket Restaurant® Card, sledujte www.trc.cz.

 

Řešení na trh uvádí společnost Edenred ve spolupráci s Mastercard. Platba stravenkovou kartou Ticket Restaurant® Card je jednoduchá a rychlá a probíhá stejně jako platba běžnou bezkontaktní čipovou platební kartou. Karta Ticket Restaurant® Card je vybavena všemi nejmodernějšími bezpečnostními prvky a nyní prochází pilotním provozem. Jako první s ní mohou platit za své obědy zaměstnanci v Brně a rychle bude následovat rozšíření řešení do celé České republiky.

 

 Ticket Restaurant Card

 

„K největším výhodám Ticket Restaurant Card v porovnání s papírovými stravenkami patří zjednodušení veškeré administrativy, úspora času a zjednodušení objednávání, distribuce stravenek mezi zaměstnance a rovněž zjednodušení celého systému proplácení stravenek smluvním provozovnám. Elektronická platební karta je trendem trhu, uživatelé jsou na karty zvyklí a Ticket Restaurant® Card ve spolupráci s Mastercard splňuje všechny bezpečnostní standardy platebních karet, což není běžné u jiných řešení.“ uvedl Pavel Kusý, Marketing&Strategic Propositions Director společnosti Edenred.

 

Stravenková karta Ticket Restaurant® Card je výhodná i pro majitele restaurací – umožňuje rychlou platbu prostřednictvím klasických terminálů, nevyžaduje další zaškolení personálu, manuální počítání hodnoty stravenek při denní uzávěrce, ani další čas věnovaný  přípravě stravenek k proplácení. Uživatelé karet v restauraci utratí částku odpovídající ceně oběda a zejména mají i široký výběr smluvních provozoven, které přijímají bankovní karty.

 

Právě spolupráce se společností Mastercard je zárukou, že karta Ticket Restaurant® Card je skutečně moderním a bezpečným platebním nástrojem, když je akceptovatelná na standardních POS terminálech sítě Mastercard u smluvních partnerů Edenred. Kartou bude možno kromě klasických bankovních terminálů platit také pomocí speciální platební aplikace, kterou je možno jednoduše stáhnout do chytrého telefonu či tabletu.

 

Platit s kartou mohou zaměstnanci v restauracích i v obchodních řetězcích s potravinami, stejně tak i v menších prodejnách potravin, jako jsou například lahůdky. „Naším cílem je vždy poskytovat inovativní a jednoduchá řešení, která navíc splňují veškeré požadavky na bezpečnost, což Ticket Restaurant® Card jednoznačně splňuje,“ řekl Kusý.

 

Řešení je zároveň připraveno na nově zaváděný systém elektronické evidence tržeb a snižuje administrativní zátěž pro restaurace, firmy i samotné uživatele. Edenred řešení je připraveno jako součást moderních pokladních softwarů, které nabízí ucelené a cenově dostupné řešení pro gastroprovozy, prodejny, stánkový i mobilní prodej. Jde o vhodné řešení pro restaurace, které zatím nejsou vybaveny elektronickými pokladními systémy a budou se chtít připravit na elektronickou evidenci tržeb.  

 

S „obědovými kartami“ má společnost Edenred, bohaté zkušenosti ze čtyř evropských zemí (Francie – www.carte-ticket-restaurant.fr, Belgie – www.edenred.be/benefits-tr.php, Slovensko – www.trkarta.sk a Polsko – www.edenred.pl/en/card-to-meals). Ticket Restaurant® Card používají rovněž zaměstnanci v celé latinské Americe. „Společnost Edenred je nejvýraznějším celosvětovým inovátorem na trhu moderních řešení zaměstnaneckých benefitů. Jako první uvedla na trh elektronické platby zaměstnaneckých benefitů i v České republice. Již od roku 2009 v ČR funguje Ticket Benefits® Card – nejrozšířenější platební karta v oblasti zaměstnaneckých benefitů. Nyní přidáváme předplacenou platební kartu Ticket Restaurant® Card, která se postupně stane masovým nástrojem při placení obědů,“ říká Martin Bulíř, generální ředitel Edenred.

 

Společnost Edenred má nyní poptávku po kartách zejména z větších měst. „Nadále ale zachováme a budeme rozvíjet i klasické papírové stravenky, které jsou velmi oblíbené,“ doplnil Martin Bulíř.